3186. Énekesmadarak: a fenyőcsíz (Carduelis pinus), a mozgékony madárka
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
A fenyőcsíz (Carduelis pinus) a verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a pintyfélék (Fringillidae) családjába tartozó madárfaj.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Óva intettek a felelőtlen karácsonyi ajándékozásoktól a Pedigree Örökbefogadási Program kampányzáróján.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) már a nyár végén felhívta a figyelmet arra, hogy az ide szokatlan időjárás felborította a madarak – köztük elsősorban a gólyák – bioritmusát és ez szokatlan magatartásformákhoz vezetett.
Kedves Gyöngyi! Rendszeres vízcsere és megfelelő táplálék szükséges. Gömbakváriumban már nem lehet aranyhalat tartani. További tartási információkért keresse a legközelebbi kisállatkereskedést! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
A lesoványodás, has megnagyobbodás akár FIP (fertőző hashártyagyulladás) miatt is kialakulhat. A vérfogyottság a leukózis (FLV) tünete is lehet. A két betegség akár egyszerre is jelentkezhet egy állaton. Mindenekelőtt állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Ma már gyorstesztek vannak a már említett betegségek megállapítására. Sajnos mindkét betegség gyógyíthatatlan. De hátha nem ezekről van szó. Ennek eldöntéséhez azonban állatorvosi vizsgálat kell. Nem árt tudni, hogy aki hetekig nem kezelteti beteg állatát, az vét az állatvédelmi törvény előírásai ellen.
Javasolnám, hogy keressenek fel egy állatorvos kollegát! Szükség lenne egy kivizsgálásra.
Szia Én csak kutyakozmetikus vagyok, ebben a kérdésben nem tudok és a nyuktatókkal való rossz tapasztalataim alapján nem is szertnék segíteni. A legjobb ha ebben a kérdésben megkérdezed az állatorvosotokat!
Külső élősködők ellen, hosszú hatóidejük miatt legjobbak a spot on készítmények. Például az Ivermectin spot on. Igen kiadós, egy gerle hátára egy csepp elegendő.