3196. Hány féle lehet a sirály?
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
A sirály madár a sirályfélék (laridae) családjába tartozik. Közeli rokonságban áll a csérrekkel (csérfélék családja) és távoli rokonságban az alkákkal, ollóscsőrű madarakkal, valamint a gázlómadarakkal.
Frostie, a táncoló kakadu teljesen bezsong a zene hallatára. Kísérjük figyelemmel! Vajon hány féle táncmozdulatot tud anélkül, hogy bárki is betanította volna?
Közhasznú alapítványunk 1994-ben jött létre, hogy segítsen az elkóborolt, elhagyott, megkínzott állatokon, biztosítsa élelmezésüket, egészségügyi ellátásukat, megfelelő elhelyezésüket.
Kérjük szépen, csak nagyon nagy körültekintéssel, átgondolt döntés után tegyen a fa alá élő állatot! Tapasztalataink szerint ugyanis a karácsonyra ajándékozott állatok elég nagy része egy-két hét után utcára vagy menhelyre kerül, a rágcsálókat elengedik a parkokban, a halakat néha vécén húzzák le.
Az "al khamsa" egy arab kifejezést takar, melynek jelentése "az öt". Lássuk, miről szól a legenda!
A növendék nyúl etetésére a legjobb a táp, mellé szüksége van szénára- ez mindig legyen előtte-. Mellé kaphat répát, almát, sőt egyéb zöldségeket is. A gyógyszeres takarmányt nem javaslom. Azt a nyúltelepek alkalmazzák. Megfelelő felügyelet mellett. A növendék nyulak 9 hetes korukig kapnak gyógyszeres takarmányt a telepeken. Ennek ott van jelentősége. Kis tenyészetben nincs és nem is szabad alkalmazni. Itt az állatokat lehet naponta takarítani, almozni, ha kell, hisz nincs nagy létszámuk. Mikor 9 hét után a gyógyszeres takarmányról gyógyszermentesre váltanak hasmenés léphet fel a nyulaknál, ami elhulláshoz vezet. Ez ott elenyésző % azonban kis gazdaságban vagy hobbiállatnál ez is sok. Tehát gyógyszeres tápot nem ajánlom. (ha érdekel le tudom neked írni mi van benne). Otthon a nyulakat inkább gyakrabban kell pucolni, az oltásokat időben beadatni.:) Hízni legjobban a táptól híznak a nyulak, mert vannak kifejezetten hízótápok, de ezt is csak 9 hetes kortól adhatjuk nekik. Mellé a telepen nem futnak a nyulak, tehát nem is dolgozzák le a felesleget, nem alakul "izommá". A magkeverékek is jók, mert szeretik az állatok, de ez is egyed függő. Ki kell tapasztalni, hogy mi az amit szívesen fogyasztanak.:) Sok sikert.:) - Hamarosan itt a magazinban majd egy cikksorozatot küldök, hogy milyen zöldségek, gyümölcsök, gyógynövények jók a nyuszinak.:)
Kedves Gazdi, A császármetszést csak indokult esetben szoktak végezni az állatorvosok. Mindenképpen keresse fel állatorvosát, nagyon sok állatorvosi rendelő alkalmas császármetszés elvégzésére is. Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy császármetszés szükséges, a miniatűr fajtáknál ugyan előfordulhat, hogy a szuka nehezen hozza világra kölykeit. Ha a szülés során nehézség lép fel, akkor császármetszést kell alkalmazni.
Kedves Gazdi, sajnos nem lesz egyszerű feladat, a pórázhoz való szoktatás akkor a legkönnyebb, ha kölyök korban már megtanulja, hogy az egyenlő a sétával. Persze most sem lehetetlen a küldetés. :) Nyakörv, póráz, szájkosár a helyes sorrend. Ha zavarja a nyakörv kell próbálni elterelni róla a figyelmét. Érdemes ezt játékkal, futással, kedvenc labdájával, törülközõjével tenni. Ha már megszokta a nyakörvét (legmegfelelõbb a bõr nyakörv), elkezdõdhet a második lépés a nevelésének történetében: a pórázra szoktatás. Pórázra szoktatási módszereik - Az elsõ alkalmakkor még rövidtávra vigyük az ebet, hisz ilyenkor még sokszor leülnek és nem hajlandóak tovább menni. Ilyen esetekben semmiképpen sem szabad húzni a kutyát, hanem magunkhoz kell õket hívni. Elõfordulhat az is, ha macska vagy egyéb olyan figyelemre okot adó dolog kerül szem elé, akkor bizony a kutyánk nem fog engedelmeskedni. De ilyenkor sem szabad ráncigálni, tartani kell addig, amíg újra ránk nem figyel. Milyen pórázt használjunk? - A pórázt mindig a kutya méretéhez kell választani. A kiskutyáknál érdemes két méteres bõr pórázt használni, mivel ez elég nagy szabadságot ad a kutyának, kiugrálhatja magát, ide-oda szimatolhat miközben a gazdájának nem kell utána szaladgálni. Milyen hívóhangot használjunk a kutyák magunkhoz hívásakor? - Amíg nem kezdjük el sétáltatni a kutyát, szoktassuk a hívónevéhez, amit a pórázra szoktatás során is alkalmazhatunk. Ha a hívónév után a gazdájához megy, meg kell jutalmazni, ez akár simogatás is lehet, így a névhez kellemes élményt társít és biztosan hallgatni fog ránk. De lehet egyéb hívóhangot is használni. Én a kölyökkutyák etetésénél (ekkor még ez a legnagyobb esemény számukra), mindig ugyanazt a csattogó hangot adom ki, amelyet késõbb pórázra szoktatásnál is használok. - Mennyi idõ a séta a „pórázra szoktatás" korai szakaszában? - A kezdetekben fél óra. A séta célja a mozgásigény kielégítése, de hetente egyszer érdemes elvinni futni is. Kerékpárral vagy a kutya mellett futva kellemesen kifáraszthatjuk kutyánkat.
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A májvédő diétás tápok házi koszttal nem helyettesíthetők. Ezek a tápok úgy vannak összeállítva, hogy a májra minél kisebb feladat háruljon az emésztés, és a detoxikáció során. Alacsony zsírtartalom, könnyen emészthető szénhidrátok és fehérjék. Speciális eljárásokkal készülnek a tápgyártó laboratóriumokban. Amennyiben a kizárólagos májdiéta anyagi okok miatt nem megoldható, májvédő táplálékkiegészítők alkalmazását tudnám javasolni.