3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Nem valószínű, hogy az embertől kap légúti fertőzést egy kutya, de bárhonnan is ered egy betegség, meg kell vizsgáltatni állatorvossal, és szükség esetén gyógykezeltetni.
Nem tudom hogy korábbi helyén milyen körülmények között élt, talán egy szűk ketrecben több kölyökkel együtt akik között csak sokadik lehetett a sorban. De ha jó körülmények között volt, akkor is azok megváltoztak, idő kell az alkalmazkodáshoz és a szocializálódáshoz. Ehhez türelem kell.
Féreghajtás, vírus. Javasolnék egy bélsárvizsgálatot. Üdv
Igen, lehet tőle tartani. Üdv
A különféle mozgásszervi panaszok sajnos nagyon gyakoriak az összes nagytestű fajtában, így a német juhászok között is. Ezeknek a problémáknak csak egy elenyésző része operálható, a többség sajnos nem. Ezeknek a betegeknek gyakorlatilag az életük végéig szükségük van gyógyszeres kezelésre, elsősorban fájdaloimcsillapításra. A Rimadyl erre kiválóan alkalmas, biztonságos és nagyon hatékony gyógyszer, csak éppen nem olcsó vele a folyamatos kezelés. Ennek ellenére, ha én lennék a kutyájuk kezelőorvosa, akkor én biztosan ennek folyamatos szedését ajánlottam volna, kitapasztalva a még éppen hatásos legkisebb fenntartó dózist. Azt tudnám ajánlani, beszéljék meg még egyszer az állatorvosukkal ezt a kérdést, és kérdezzék meg őt, miért nem javasolta a további szedését, ill. lát-e ebben fantáziát?