3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Kedves Gazdi! Jobb a védekezés, többféle módon is távol tudja tarnai a legyeket. De a már kivakart bőrfelületek, ill. a legyek által kicsípett fülkagyló sérülések fertőződésének megakadályozására, a szöveti regeneráció támogatására és a legyek egyidejű távoltartására helyileg javasolt a kiváló légy riasztó hatású M.Á. – SZOL PLUSZ elnevezésű készítmény spray és/vagy kenőcs formában egyaránt beszerezhető változatának helyileg történő alkalmazása, naponta kétszer. Ez utóbbit a tatai Equus Kft. forgalmazza és rendelésre megküldi (www.equus.hu) Nem homeopátiás megoldás is van: Továbbá kaphatók kifejezetten ilyen sebekre alkalmazható kátrányszerű oldatok is, de hámosító kenőcsök is használhatók, mint a Charmil. A kutya fülét alapos tisztítás és fertőtlenítés után Charmil géllel kell bekenni, emellett érdemes a kutya martájékát és a gerincvonalában a hátát befújni "Insecticide 2000" spray-vel. Ez utóbbival a kutya környezetét is be kell fújni a legyek távol tartása érdekében. Az Advantix csepp is sok kutyatartónak bevált. Sokszor csak a kitartó, rendszeresen ismételt, komplex rovarellenes védekezés vezet eredményre. http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/verszivo-legy-kutya-lo/3294/
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanban tanácsot lehetne adni...
A leírás alapján valószínűleg valamilyen ekcémás bőrgyulladása lehet. Előfordulhat, hogy a sampon okozta, de utána kellene járni. Érdemes lenne egy bőrkaparék és vérvizsgálatot kérni, amiből kiderülhet a pontos ok.
Sajnos a feltett kérdések legtöbbjére nem lehet megfelelő választ adni. Nem vagyunk ugyanis jósok, és nem lehet megmondani előre, mi lesz, ha.... Ha a kutyája jó egészségebn van, akkor ezek a kérdések nem okozhatnak problémát. De ha valami már nem olyan, mint fiatal korában, akkor lehetnek gondok is. Esetleg egy nagyon alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálás segíthet a "jóslásban". Azt pedig, hogy mi van Norvégiában, ott hogyan mennek a dolgok, én sajnos nem tudom megmondani, mert erről nincsenek információink.
Mivel a száraz tápot nem hányj ki a leveléből olvasva, azt gondolom, talán a husi annyira ízlik neki, hogy egyáltalán nem rágja meg,csak habzsolva befalja. Ez okozhat hányást. Próbálja meg gyakrabban és kisebb adagokkal etetni. Ha nem így látja, akkor mindenképpen javaslom, hogy vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát.