3226. Az amerikai albínó ló
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
Az albínó lovakból teljesen hiányoznak a pigmentek. Mint lófajta, az Egyesült Államokból származik, ahol a múlt század első felében tenyésztették ki, ezért amerikai albínó ló néven vált ismertté.
A muraközi egy közepes méretű igásló. Szelíd, energikus és készséges. A fajtát Magyarország déli részén, a Mura folyó vidékén tenyésztették ki. A muraközi ló híres arról, hogy sokáig bírja viszonylag kis mennyiségű táplálékkal is.A lovak hamar felnőnek és a munkabírásuk már fiatal korukban is nagyobb, mint a legtöbb igáslóé.
A huszadik század elején kitenyésztett lófajta hamar népszerű munkaállattá vált. Nevét a dél-magyarországi Muraköz városáról kapta. A fajtát úgy tenyésztették ki, hogy őshonos magyar kancákat és percheron, nóri, ardenni méneket, valamint magyar félvéreket kereszteztek.
A hattyúk (Cygnini) a récefélék (Anatidae) családjának egyik külön nemzetsége, akárcsak a libák és a récék. A hattyúk és a libák, akikkel közeli rokonságban állnak a lúdformák (Anserinae) alcsaládjába tartoznak.
A nyári lúd (Anser Anser) Európa nagy részén igen elterjedt madárfajnak számit. A lúdformák (Anseridae) alcsaládjának tipikus madara, a családot erről a madárról nevezték el.
Kedves Attila! A képen látható "ödéma" egy természetes dolog is lehet, ha csak az idő kis százalékában látható. Akkor szokott előfordulni, amikor az állat szemhéja alá valami szennyeződés kerül. Ilyenkor a szemét forgatva próbálja kitisztítani. Ha gyakori vagy szinte folyamatos a jelenség, akkor érdemes lenne állatorvoshoz fordulni. A hörgés inkább sziszegés lehet, ilyenkor ideges, nem tetszik neki valami. Ne csak az üvegről tudja nyalogatni a vizet, az elég kevés lehet, hanem valami csepegtetőt javasolok felszerelni, vagy fecskendőből lehet szépen itatni. Remélem segítettem! Üdv., Kozma Béla Tibor
A 3 éves hullámos még fiatalnak számít. Egy hímnek biztosan megörülne, de összeszoktatásuk lehetőleg folyamatosan történjen, nehogy a revír védelme erősebb ösztön legyen a társaság iránti igénynek.
A felnőtt hullámos papagájoknál a csőr feletti viaszhártya színe ad támpontot: a hímeké kék, a nőstényeké barna színű. Viszhártya színének változása:A hullámos papagájok viaszhártyája az a húsos terület a csőr fölött, amely az orrnyílásokat tartalmazza. A viaszhártya színváltozása a normális növekedés velejárója. A fiatal hímeknél rózsaszínes kék árnyalatú és teljesen áttetsző. A fiatal tojók viaszhártyája kékesfehér és tömörebbnek látszik. A színváltozás akkor következik be, amikor a fióka elhagyja a fészket és elég éretté válik felnőtt tollazata megjelenéséhez. A felnőtt hímeknél a kék sok változata előfordulhat, a tojók viaszhártyája barna. Ez a tenyészidőszakban sötétebb barnává válhat, mint normál állapotban.
Hááát, sok dolog jöhet szóba. Végezni kellene egy vérlabor vizsgálatot, különös tekintettel a vesére, valamint FeLV/FIV tesztet. Ha ez rendben, akkor még lehetséges, hogy FORL okozza (Feline Odontoclastic Resorptive Lesion). Amíg nincs eredmény roborálás, fájdalomcsillapítás, infúzió javasolt... Megpróbáltam az Ön által leírt tünetek alapján diagnosztizálni, segíteni, de ahhoz hogy többet tudjak mondani, látni kellene a cicust...
Kedves Renáta, Valószínűleg a takarmányozással lesz a baj, mert ez nem volt jó amit leirt vélhetőleg hiánybetegsége lett és ezért nem eszik. Érdemes lenne őt elvnni egy hüllős állatorvoshoz. Üdv-Éva