3231. A hattyú a kultúrában
Első Erzsébet uralkodása alatt Angliában a hattyú húsa luxusételnek számított. Ezekből az időkből származik a sült hattyú receptje: a hattyút le kell forrázni, majd megpucolni, kicsontozni, majd egy kis ideig főzni.
Első Erzsébet uralkodása alatt Angliában a hattyú húsa luxusételnek számított. Ezekből az időkből származik a sült hattyú receptje: a hattyút le kell forrázni, majd megpucolni, kicsontozni, majd egy kis ideig főzni.
Komoly kihívást jelenthet bevezetni egy új lovat a ménesbe, egy meglévő „közösségbe”, de, ha elég türelmes és elővigyázatos vagy, senkinek sem esik majd bántódása.
A fiatal kakasokat (legtöbbször az egy évnél fiatalabbakat) kakócának nevezik. Más madarak (pl a pulyka) hímjét is gyakran kakasnak nevezik. A kakasüllő az a rúd, amin a tyúk és a kakas alszik.
A lovasok gyakorta hallhatnak „hidegvérű” és „melegvérű” lófajtákról. De vajon mit is jelentenek ezek a kifejezések? És miben befolyásolja a ló vérmérséklete az állat teljesítményét?
Karácsony után, december 28-án a santiagói állatkertben csoda történt! Öt fehér tigriskölyök látta meg a napvilágot.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! Az étvágytalanság hátterében sok minden lehet, ez szinte az első jele a betegségnek... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Szia, Először is nagyon örülök, hogy ilyen gyakran fésülöd a kutyusod, ez ritka, pedig nagyon becsülendő és követendő dolog. A problémára megoldást egy doki jobban tudna ajánlani, persze nem az előző. A szőrhullás oka lehet: 1. itt a tél vége és kezdi ledobni az aljszőrét. Ez ellen nem tudsz tenni. 2. a bűzmirigye. Mivel azt írod,h leginkább hátul hullik a bundája, ezért gyanúzom arra is. Én kinyomatnám a bűzmirigyét. Egy próbát megér! 3. lehet táptól. Váltsatok egy jobb vagy más minőségűre. 4. száraz vagy vitaminhiányos a bőre. Higított samponnal fürdesd. Esetleg vehetsz neki halolajas bőrtápláló vitamint. Ezt lehet kapni állatgyógyászati boltban. Pár csepp kell csak a kajájára belőle. Sajna, a nevét nem tudom, de az egyik kis westie vendégemnek nagyon bejött! Mivel ezt kúraszerűen adod, jobb mint egy nagy vitamin adagtól csodát várni. Hátha nektek is bejön. Az írásod alapján ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni. Üdvözlettel Adrienn
Ha ez a probléma már ilyen régen tart, és eddig nem jutottak vele eredményre az állatorvos kollégáim, ne tessék várni, hogy így a távolból bármi okosat tudok mondani. Ennél a probléma sokkal bonyolultabb lehet. Azt írta, hogy sokféle gyógyszert kapott már a kutyájuk, de azt nem, vajon miféle diagnosztikai vizsgálatokat végeztek el eddig? Volt-e például baktérium kitenyésztés és antibiotikum rezisztencia vizsgálat? Volt-e alapos vérvizsgálat? Nézték-e milyen állapotban van az immunrendszere? Volt-e allergia teszt, autoimmun betegségre irányuló vizsgálat? Ha nem, akkor ilyen irányokba kellene vizsgálódni, ezeket kérjék az állatorvosuktól. Esetleg be lehetne jelentkezni bőrgyóygászati szakrendelésre is pl. az Állatorvosi Kar klinikájára, hátha ott ki tudnak deríteni valamit.
Harcsáknál az ilyen szájkörnyéki daganatok időnként előfordulnak és hosszú idő után, de az állat halálát okozzák. Az állatorvosi egyetemen elképzelhető, hogy vállalnák a műtétet, viszont ennek a költsége több tízezer forint.
Vigye másik állatorvoshoz.