3251. Madárhangok videóval
Ha elég sokat figyeled a különféle madárfajokat, játszi könnyedséggel azonosítani tudod majd a madárhangokat. A madárhangok nyugtatnak, próbáld ki!
Ha elég sokat figyeled a különféle madárfajokat, játszi könnyedséggel azonosítani tudod majd a madárhangokat. A madárhangok nyugtatnak, próbáld ki!
A szarka egy kis – közepes méretű madár. Legközelebbi rokona a varjú, de a szarkának jól megkülönböztethető fehér-fekete tollazata van, amely könnyen észrevehetővé teszi őt.
Melyek azok a természetben előforduló mikroorganizmusok, amelyeket a ponty megeszi? Ha tudod a választ, akkor alkalmazhatod is pontyozáskor. Egy kicsit túlzás azt mondani, hogy a ponty bármit megeszik.
Az ázsiai ponty jelenléte a Mississippi folyóban problémát jelent. A Mérnökök Egyesületének legnagyobb félelme az, hogy észak felé vándorolnak, a Nagy-tavak felé.
A vadkacsák mindenevők. Az emberekhez hasonlóan, a legtöbb vadkacsa mindenevő, ami azt jelenti, hogy szükségük van egy növényekben és állatokban gazdag vegyes étrendre.
Lehet, hogy nem is megtépésről van szó, hanem valamiféle betegség miatt lett "tépett", borzolt, csapzott a tolluk. Erre utalhat a prüszkölés is. Állatpatikában recept nélkül csak vitamincseppeket lehet beszerezni, ezért jó lenne elvinni őket állatorvoshoz. Hasmenés esetén enyhébb esetekben jót szokott tenni az alma, meggybefőtt, keserűtea (cukor nélkül), joghurt, feltéve, ha sikerül belediktálnunk ezeket az állatkába.
Én nem javasolnám a téli sétát, főleg ha olyan hideg van, mint most. Nem igazán maga a hideg a fő gond, mert azt még elviselnék, hanem a hirtelen hőmérsékletváltozás a lakás és az utca között. Ilyenkor könnyen megfázhatnak, aminek hosszas kezelés lehet a vége.
A világítást érdemes úgy megválasztani, hogy kihozza a halak színét és a növények tudjanak fotoszintetizálni. Tehát a kék fény teljesen ártalmatlan a halakra nézve, de a növények életreakciói lelassulhatnak! Ajánlott a kék neoncső mellé egy világosat is beszerezni (például fehéret)!
Otthon kamillateás mosást-borogatást kellene csinálni, de jó lenne elvinni állatorvoshoz is, hogy kapjon szemcseppet vagy kenőcsöt, illetve meg kellene vizsgálni, hogy tényleg csak a szeme beteg-e!
Szinte az összes papagájfélét tartják nyitott volierben, de ennek fontos feltétele, hogy legyen egy zárt, fűthető része a voliernek, ahonnan kis nyíláson tudnak kijutni a szabadba, hogy süttessék magukat a téli-déli napsugarakkal. A másik feltétele a szabadban tartásnak a szoktatás; a szabad körülmények között született és így nevelkedett papagájok elviselik a hideget, de egy szobából, vagy kereskedésből kikerült állat nagyon könnyen megbetegedhet, ami végzetes lehet. Sokszor még azonos fajú papagájok együtt tartása sem problémamentes és meglehetős profizmust igényel egy több fajból álló kolónia biztonságos összeállítása (megfelelő odúszám, alapterület, ülőrúdmennyiség a viaskodások elkerülésére, stb.). Ez ügyben érdemes tenyésztőkkel felvenni a kapcsolatot.