3251. Madárhangok videóval
Ha elég sokat figyeled a különféle madárfajokat, játszi könnyedséggel azonosítani tudod majd a madárhangokat. A madárhangok nyugtatnak, próbáld ki!
Ha elég sokat figyeled a különféle madárfajokat, játszi könnyedséggel azonosítani tudod majd a madárhangokat. A madárhangok nyugtatnak, próbáld ki!
A szarka egy kis – közepes méretű madár. Legközelebbi rokona a varjú, de a szarkának jól megkülönböztethető fehér-fekete tollazata van, amely könnyen észrevehetővé teszi őt.
Melyek azok a természetben előforduló mikroorganizmusok, amelyeket a ponty megeszi? Ha tudod a választ, akkor alkalmazhatod is pontyozáskor. Egy kicsit túlzás azt mondani, hogy a ponty bármit megeszik.
Az ázsiai ponty jelenléte a Mississippi folyóban problémát jelent. A Mérnökök Egyesületének legnagyobb félelme az, hogy észak felé vándorolnak, a Nagy-tavak felé.
A vadkacsák mindenevők. Az emberekhez hasonlóan, a legtöbb vadkacsa mindenevő, ami azt jelenti, hogy szükségük van egy növényekben és állatokban gazdag vegyes étrendre.
A mézes gyümölcsös rudak összetevőik miatt gyorsan romlandók. Gyümölcsöt frissen is etethet, mézet pedig tehet az ivóvízbe, vagy a lágyeleségre (de, csak óvatosan, mivel nagyon hízlal). Vagyis nem szükséges,hogy mézes rudat etessen. Minden esetre nem ártana másik beszerzési forrás után néznie. Meglehetősen sok állateleség bolt, kisállat kereskedés létezik, biztosan talál megfelelőt a lakóhelyéhez közel.
Normális esetben a kölyökmacskák szeme sötétben (természetesen ráeső fényben!) kéken "világít" (tapetum lucidum), felnőtt cicánál ez zöldes-sárgás, hacsak nem kék színű a szeme, mert akkor piros. Bizonyos ritka betegségek módosíthatnak ezen. Úgyhogy ha később sincs változás, nézesse meg szakemberrel.
Sajnos a kérdésire csak annyit tudok válaszolni, hogy ilyen jellegű problémákkal ortopédiában jártas szakember véleményét kell kérni, mert egy "sima" állatorvos erről közel sem biztos, hogy szakszerű véleményt tud mondani. Nekem gyanús ez a "nem volt vészes" megfogalmazás, úgyhogy azt tanácsolnám, keressenek fel valakit a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesület tagai közül, és vele vizsgáltassák meg a kutyát. http://www.kisallatortopedia.hu/
Néha elképesztő "okosságokat" képesek kitalálni egyes emberek, és sajnos ezeket a minden alapot nélkülöző butaságokat széles körben terjesztik is. Mindezt teszik a laikusok magabiztosságával... Ez akár "rendjén való" is lehetne a nagy számok tükrében, hiszen a deviáns megnyilvánulások az élet minden területén megjelennek. De nem kell őket követni. Ez azonos kategória azzal a gondolkodással, hogy némely szülök nem akarják engedni gyermekeiknek a védőoltás beadását, vagy - mint még szélsőségesebb eset - a "fényevő", aki éhhalálba küldte a feleségét és a gyerekeit "vallási" meggyőződésből. De tudnék mesélni olyan állattartókról is, akik vegetáriusnak akarták nevelni húsevő állataikat... Ma már jogszabály írja elő, hogy az állattartó KÖTELES gondoskodni állata megfelelő szintű állat-egészségügyi ellátásáról (ebbe beletartozik a védőoltások beadatása is). Ha ezt nem teszi, felelősségre vonható. Ha bizonytalan, ne laikusoktól, hanem szakemberektől kérjen tanácsot, azokra hallgasson. Jelen kérdésben az állatorvos a szakember. Az állatorvosok pedig - gondolom hozzám hasonlóan - azt javasolják, hogy az alapbetegségek ellen oltassa be az állatokat.
A hullámos fiókák már 4-5 hetes korban elhagyják az odút, úgyhogy számíthat rá, hogy napokon belül kijön az első papagájgyerek.