3286. A kétujjú lajhár vagy unau (Choloepus didactylus)
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
119 merinói, 106 javított valachian, 117 cigája és 48 suffolkot teszteltek. A tünetmentes juhok között, a suffolkban és merinóban volt a legtöbb alacsony szintű veszélyeztetettségű R1 és R2 genotípus, amelyet majd a cigája és a javított valachian fajok követtek.
Úgy érzed rohan az élet? Tanulj a lajhártól, ettől a kedves teremtménytől, mely folyton mosolyogva nézi ahogyan zajlik körülötte az élet.
Dél-Amerikában számos ősi emlősfaj élt, amíg a Panama-földhíd lehetővé tette, hogy a Észak-Amerikai állatok átkeljenek. Ez a nagy amerikai faunacsere, amelynek során a két amerikai kontinens összekapcsolódása révén egyes észak-amerikai fajok megtelepültek Dél-Amerikában, egyes dél-amerikai fajok pedig Észak-Amerikában.
A magyar birkák voltak az e heti hírek középpontjában, amikor kiderült, hogy helyi juhászkutyákat tanítottak meg beszélni.
Kedves Kérdező! Otthon is le lehet vágni a körmöt, ha az elferdülés fokozódik, mutassa meg állatorvosának. Dr.Puskás Gábor
A képek alapján azt gondolom hogy a herezacskón egy körülírt gennyes bőrgyulladás van. Ezt helyileg antibiotikumos szerekkel kell kezelni,ha ez nem elég akkor szisztémásan is kell néhány napig antibiotikumot adni.Persze ez azért már nem házi feladat,fel kell keresni egy állatorvos kollégát.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben azonnal állatorvoshoz kell fordulni!! Látatlanban nem lehet segíteni balesetet szenvedett állatokon. Bolhásság, allergia... erre való az inernetes tanácsadás, nem traumás esetekre.
Általában 6 hónapos korukig a kölyköknek naponta 3-4szeri étkezést kell biztosítani, kb egyéves koráig a kutyának napi 3szori étkezésre van szüksége. Ha szuper prémium tápot ad a kutyának, nincs is szükség másra.De természetesen nem várhatjuk el kiskutyánktól, hogy csakis száraztápot egyen. Szükségük van a kutyáknak változatosságra is. Ez azt jelenti, hogy adhatunk kiskutyánknak főtt csirkehúst, halat (szigurúan szálkamentest), főtt rizs, pelyheket, főtt zölsdégféléket. Az étrend változatossá tételeként adhatunk kutyakonzerveket, amiből szintén nagy a választék,bár a konzervek nedvességtartalma igen nagy és a tápértéke nem túl magas. Adhatunk kedvencünknek nyers zöldségféléket, almát, paprikát, gyümölcsöket. Szívesen el fogják fogadni. Édességet soha ne adjunk kiskutyánknak,szervezetének nincs szüksége erre. Természetes körülmények közt a kutya nem fogyaszt tejet. Szervezetük a tejcukrot nem emészti meg és ez hasmenéshez vezet. Jobb táplálási mód a kölyköknek készült tejpótló tápszer, amit felnőtt kutyáknak is adhatunk. A legfontosabb, hogy friss víz mindig legyen a kutyánk előtt főleg, ha száraz táppal etetjükőt!!!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok