3286. A kétujjú lajhár vagy unau (Choloepus didactylus)
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
A lajhár idejének nagy részét alvással és evéssel tölti. A lajhár nemcsak növényeket, de rovarokat is szívesen fogyaszt vagy alkalmanként kisebb csúszómászókat és madarakat.
119 merinói, 106 javított valachian, 117 cigája és 48 suffolkot teszteltek. A tünetmentes juhok között, a suffolkban és merinóban volt a legtöbb alacsony szintű veszélyeztetettségű R1 és R2 genotípus, amelyet majd a cigája és a javított valachian fajok követtek.
Úgy érzed rohan az élet? Tanulj a lajhártól, ettől a kedves teremtménytől, mely folyton mosolyogva nézi ahogyan zajlik körülötte az élet.
Dél-Amerikában számos ősi emlősfaj élt, amíg a Panama-földhíd lehetővé tette, hogy a Észak-Amerikai állatok átkeljenek. Ez a nagy amerikai faunacsere, amelynek során a két amerikai kontinens összekapcsolódása révén egyes észak-amerikai fajok megtelepültek Dél-Amerikában, egyes dél-amerikai fajok pedig Észak-Amerikában.
A magyar birkák voltak az e heti hírek középpontjában, amikor kiderült, hogy helyi juhászkutyákat tanítottak meg beszélni.
Huhhhh! Jó kérdések illetve kacifántos probléma, nem egyszerű válaszolni. A két tünetnek lehet is köze egymáshoz, meg nem is. Mindenképpen javasolnám a cica szaporodásbiológiai kivizsgálását (petefészek ultrahang, méh ultrahang, esetleg hormon vizsgálatok). Annak, hogy nem az alomba pisil legtöbbször elégedetlenség az oka, A cica a környezetben valamivel nincs kibékülve, és ezzel fejezi ki nemtetszését. Könyvekben hosszú oldalakon át taglalják ennek az okait, nem tudok pár mondatban válaszolni erre.
Kedves Gazdi! A köhögés az Advocate-tól biztos, hogy nem fog javulni. Ha a cica szíve is és a tüdeje is rendben, akkor még okozhatja a köhögését a gyomorból feljövő sav, az ún. reflux betegség. Érdemes a táplálásán változtatni, és egy jobb minőségű, természetes(!) étkezésre átállítani a cicát. Ezzel együtt azonban fontos lenne ez irányban is vizsgálatokat végeztetni a kezelő állatorvosával. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! A PHOSPHORUS nevű homeopátiás szer egy általánosan bevált homeopatikum légcsőszűkület esetén. Azonban, ha a szívével is probléma van, akkor ez önmagában nem lesz elegendő, és ebben az esetben egyedileg kell megkeresni a kutyus számára legmegfelelőbb szer(eke)t. Ehhez viszont már személyesen fel kellene keressen egy homeopata állatorvost, aki - megismerve a kutyus pontos tüneteit -, össze tudja állítani kedvence számára az egyedileg legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha további kérdési lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu
A használati utasítás kellene elolvasni. Valószínű, hogy semmi problémát nem okozhat, hiszen egy folyamatosan romló állapot lassítására ajánlják. Az pedig állandó kezelést igényel.
Kedves Dalma! Kellene egy bőrbiopsziás mintavétel és annak szövettani vizsgálata és mindjárt lenne korrekt diagnózis és ehhez való kezelés. Ezt kellene forszírozni, persze ehhez legalább olyan ellátási színvonalnak kellene lenni ott, mint itthon. Mert a leírásból ítélve nem nagyon állnak a spanyol kollégák a helyzet magaslatán. Üdvözlettel dr.Szaniszló Ferenc