331. 2. VIZSLA MAJÁLIS
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A jó ágy biztosítja a pihentető alvást és a szervezet regenerációjához megfelelő alapot. Miért lenne ez másképpen a kutyáknál?
Hogyan hozzuk vissza a labdát, ha az vízbe esett és nekünk nincs kedvünk úszni? Elleshetjük a szemfüles kutyus trükkjeit, ha tovább olvasunk!
Gerendély Ágnes festőművész szereti a természetet, így szívesen választja képei témájául mind a fákat, bokrokat, mind az állatokat, de talán az állatábrázolás áll hozzá a legközelebb. Hobbijáról és munkájáról kérdeztük a művészt.
Kisembernek, kislakásba kiskutya? Kukla Miki eloszlatja a mítoszt: mindenki olyan kutyát választhat, ami illik az (élet)stílusához. Ha nagy kell, legyen nagy! Videó.
Üdvözlöm! Valóban fogkefével kellene eltávolítani és a biztonság kedvéért betadinnal lemosni, de nem tegyék így vissza a vízbe, hanem hagyják szárazon és 10 perc múlva jól mossák le a teknőst és mehet a helyére.
Kedves Anna! A pajzsmirigyműködés jónak tünik, a nemi hormonok is rendben vannak, de a kortizol önmagában nem mond sokat a mellékvese működésével kapcsolatban. Itt jó lenne egy vizeletből végzendő kortizol: kreatinin arányt nézni a működés megítélésével kapcsolatban. Ha ez is negatív, akkor valószínűleg melatonin hormon elégtelenség (tobozmirígy) állhat a jelenség mögött. Erre alig van alkalmas kezelés (meg lehet próbálni néhány melatonin tartalmú táplálék kiegészítőt). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A hereborék gyulladás valóban nagyon fájdalmas és okozhat sántaságot. Legtöbbször mechanikai oka van (fekhely, a kutyaház küszöbe stb.). Amig a kiváltó ok nem szűnik meg, addig hiábavaló a kezelés. Néha csak a herélés segít. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínűleg idegrendszeri probléma. Agyi vagy gerinc eredetű. Szerintem mutassa meg egy állatorvosnak, egy alaposabb vizsgálattal talán közelebb juthatunk a megoldáshoz...
Kedves Kata! Nem sokat tudok a kutyáról, de valószínűsítem, hogy inkább egy gerincből kisugárzó fájdalom lehet az állapot mögött. Jó lenne egy gerincröntgent csináltatni. A máj általában nem ennyire fájdalmas. Ha van biztos diagnózis, akkor lehetne gyógykezelést beállítani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc