331. 2. VIZSLA MAJÁLIS
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A tavaly megrendezett első Vizsla Majális, valamint az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös találkozóra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt!
A jó ágy biztosítja a pihentető alvást és a szervezet regenerációjához megfelelő alapot. Miért lenne ez másképpen a kutyáknál?
Hogyan hozzuk vissza a labdát, ha az vízbe esett és nekünk nincs kedvünk úszni? Elleshetjük a szemfüles kutyus trükkjeit, ha tovább olvasunk!
Gerendély Ágnes festőművész szereti a természetet, így szívesen választja képei témájául mind a fákat, bokrokat, mind az állatokat, de talán az állatábrázolás áll hozzá a legközelebb. Hobbijáról és munkájáról kérdeztük a művészt.
Kisembernek, kislakásba kiskutya? Kukla Miki eloszlatja a mítoszt: mindenki olyan kutyát választhat, ami illik az (élet)stílusához. Ha nagy kell, legyen nagy! Videó.
Kedves Gadi! Nem tudom volt -e kontrasztos röntgen az esetleges idegentest kizárására, esetleg a vérből Addison betegségre irányuló vizsgálat? Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A cukorbeteg kutya kezelése nem egyszerű dolog, főleg akkor, ha már inzulint is kap. Az inzulin adagolás változtatásait szigorú állatorvosi kontroll mellett, a vércukorszint napi többszöri ellenőrzésével történhet csak. A napi kétszeri inzulin adásra való áttérés menetrendjét és minden fontos elemét az abban segítségükre lévő állatorvossal kell részletesen megbeszélniük. Az etetések számát nem biztos, hogy változtatni kell, de a mennyiségekben már lehet eltérés.
Azt hiszem, talán soha nem derül majd ki, hogy mitől volt ez a tegnap esti "produkció". De mindegy is, ha tényleg jobban van. A találgatásoknak nincs értelme. Ha a következő napokban valami mégsem stimmelne, mindenképpen vigyék el állatorvoshoz!
A leírt tünet mögött nem akut szervi okok állnak, ha nem pszichikai / viselkedési: a félelem és/vagy öröm álltal kiváltott stressz hatása. Ezt közvetlenül sem szocializációs tréningggel, sem kutyaiskolai módszerekkel nem lehet kezelni, megoldani. A félelmi tüneteket kiváltó okokat kell kezelni illetve az örömből eredő túlzott érzelmi megnyilvánulást csökkenteni. Ajánlom figyelmébe a gazdik számára elérhető ismeretterjesztő e-learning oktatást >>> www.4tappancs.net
Lehet olyan élethelyzetben és szociális szerkezeti felépítésben egy macskákból és emberekből álló életközösség, amikor az egyik egyed elvesztése hosszabb-rövidebb ideig egy űrt hagy maga után. A reakciók az elbizonytalanodástól, a kedvetlenségen és tanácstalan szomorkodáson át, a megüresedett helyért folytatott konkurencia harcokig terjedhetnek. A fajtárs elvesztésének reakcióit az is befolyásolja, hogy van-e az egyednek már hasonló, korábbi élménye. Biológiai oldalról nézve a macska agya szerkezetileg, az emberéhez hasonló módon dolgozza föl az érzelmi élményeket. A fajtárs elvesztéséből előálló változások, szintén az emberhez hasonlóan, - több-kevesebb mértékben megnövelik a stresszhormonok mennyiségét a vérben. A hormonháztartás normalizálódására, a stressz csökkenésére időre van szüksége az állatnak. Ez néhány nap és néhány hét között mozoghat. Bach-virágterápiával lehet a időszakot elviselhetőbbé tenni.