3351. Mi MICSODA mini 7. Gyere velünk az állatkertbe!
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Már lefoglaltad a helyszínt, az ételt szállító céget és a virágkészítőt is, de még mindig úgy érzed, hiányzik valami. Nem arról van-e szó, hogy kifelejtetted az egyik legközelebbi társadat - a kutyádat?
Az emberek több okból kifolyólag viselnek ruhát. A ruha megvéd bennünket az időjárás szeszélyeitől, de azért is viseljük, hogy jól érezzük magunkat és jól nézzünk ki benne, hogy jó benyomást keltsünk másokban kiváló ízlésünkkel, és megmutassuk, hogy van pénzünk drága darabokra. A kutyák csupán egyetlen okból viselnek ruhát – mert gazdáik így akarják!
A kutya az egyik legkedveltebb háziállat a családok, illetve az egyedülálló személyek számára. Ősidők óta részét képezi az ember életének, elvégre az ember legjobb barátja.
A március 12-től 15-ig tartó, négynapos hosszú hétvégével kezdődik a szezon a Fővárosi Állat- és Növénykertben: valamennyi belépőjegyet tizenöt százalékos kedvezménnyel lehet majd megváltani ezeken a napokon.
Amennyiben megfázásos tünet, úgy antibiotikumra van szükség, ha torokatka, úgy élősködő elleni vegyszerre. Mindkét kezeléshez, illetve a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni. Ha nem túl súlyos az esetleges atkafertőzés mértéke, úgy hetekig tartó fokhagyma kúrával(pl. Garlex az ivóvízbe) megszabadulhat tőlük a madárka. A légúti élősködők ellen a hagyományosan alkalmazott készítmények, mint féreghajtók és spot on cseppek, nem mindig hatásosak, az olyan vegyszerek, mint a piretroid származékok, nem megfelelően használva veszélyesek lehetnek a gazdaállatra is. Ezért is javaslom, hogy keressen fel szakembert a kezeléshez.
Kedves Maja31! A hörcsög viselkedése sajnos arra mutat, hogy ő is örökölte a dzsungáriaiakra oly jellemző mozgáskoordinációs problémát, ami a súlyos beltenyészetnek köszönhető. Tulajdonképp ugyan az a betegsége, mint a híres-hírhedt táncoló egereknek. Sajnos ez ellen a betegség ellen nem lehet tenni, egy génhiba eredménye, amit a kölykök is örökölnek-örökölhetnek. Az, hogy nem ismer fel, nem ennek a betegségnek az eredménye, ez már vagy szerzett, vagy szintén vele született dolog, de nem az előbbi okán alakult ki. Sajnos igazából az állatorvos sem tudna mit tenni ezekkel a dolgokkal. A legtöbb, ami tőlünk telhet ilyen esetekben, hogy igyekszünk mindent megadni neki, amit eddig is. Fájdalmai szerintem nincsenek - ezeknél a tüneteknél nem szoktak - így csak annyi tehető, mint eddig. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Speciális műtéttel a nyálmirigy kivezető csövét szokták a szemhez vezetni, azaz nyállal nedvesítik a szemet.
A leírtak alapján az állatorvos kollégák mindent megtesznek, mindent vizsgálnak, amit lehetséges ilyen apró állatnál. Látatlanban nekem sincs jobb ötletem, mint a felajánlott kiegészítő műszeres vizsgálatok elvégeztetése.A sok vízivás nem jó jel.Vese és májelégtelenség is lehet a háttérben, ha a cukorbetegség már ki lett zárva. A degu egyébként társas lény. Lehet, hogy egy új pár jót tenne neki.
Kedves Gazdi! Sok minden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel és mivel nem látom, ezért mutassa meg feltétlen állatorvosnak!