3391. Érdekességek a zebráról
A zebra a házi ló és a szamár közeli rokona. Megkülönböztető jele szőrének jellegzetes fekete-fehér csíkozása. Ebben a cikkben több mindent tudhatsz meg erről az érdekes patásról.
A zebra a házi ló és a szamár közeli rokona. Megkülönböztető jele szőrének jellegzetes fekete-fehér csíkozása. Ebben a cikkben több mindent tudhatsz meg erről az érdekes patásról.
A dinoszauruszok az Archosauria nevű hüllőcsoportba tartoznak, a krokodilokkal, aligátorokkal, pteroszauruszokkal együtt (olyan kihalt hüllők csoportja, mint például a Pterodactylus, amelyek képesek voltak rövidtávú repülésre).
A dzsungáriai törpehörcsögöt érdemes tanítani, játszani vele, hiszen nagyon megszolgálja a törődést, és a kezdeti félelmét leküzdve, egy idő után nagyon barátságos háziállattá válik.
A Pálmaház alatt található tengeri akvárium legújabb látványossága a pettyes gyökérszájú medúza (Phyllorhiza punctata). A csalánozók közé tartozó látványos állat testének 95 %-a vízből áll, és olyan sérülékeny, hogy csak egészen különleges kialakítású medencében lehet bemutatni.
Bevallom, alig vártam, hogy elkészüljön Röfi regénye. Bár abban a szerencsés helyzetben voltam - vagyok -, hogy Röfi vaddisznó mindennapjairól első kézből értesülhettem gazdájától, Kiss József kollégámtól.
Kedves állatbarát, ajánljuk stíves figyelmedbe a következő cikket.
Azzal kezdem, hogy alkoholos oldatot nem használnék fülbe. Arról ír, hogy mindenféle labor vizsgálatot csináltak. De nem találok arra való utalást, hogy fültampon vizsgálatot (tenyésztés, rezisztencia vizsgálat, parazitológia) végeztek volna. Mert mindenekelőtt erre lenne szükség. Az a gyanúm, hogy ennek eredménye nem lenne negatív... E vizsgálat eredményétől függően célzott kezelést kell végezni. Amennyiben a fenti vizsgálat se vezetne eredményre, akkor jöhet szóba pl. az allergia vizsgálat vérből (a szokásos vérvizsgálatok erre nem terjednek ki). A lényeg, hogy tovább kell keresni a betegség kiváltó okát, mert csak oki kezelés vezethet eredményre. A megalapozatlan "tanácsok" alapján végzett kezelések gyakran többet ártanak, mint használnak.
Pl. Fagyás. De meg kellene mutatni szakembernek személyesen.
Tisztelt Kérdező! Igen, idős korban a spermiumok érése és termelődése leállhat, de a nemzőképtelenség hátterében gyakran szervi ok áll. Ha ilyen probléma jelentkezik, egy alapos kivizsgálás indokolt.
Ha valóban ilyen rossz az állapota, miért nem hívják ki azt a kollégát, aki elkezdte a kezelést?! Nem túl szerencsés óránként másik állatorvost hívni, egy súlyosan sérült állathoz, illetve kérdezzék meg a kollégát, a legközelebbi állatkórház lehetőségéről és szükségességéről.