341. MISKOLCI ÁLLATSEGÍTŐ ALAPÍTVÁNY
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Öt évvel ezelőtt egyik kollégám mesélt egy olyan kis rágcsálóról, aki sorban mindenkivel kikezdett a családban. Tudtam, nekem ilyen kell!
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
1 kg száraztáp, 1,2 kg konzerv, néhány fürt ribizli és még ami a konyháról csurran-cseppen. Egy német dog napi menüje, videón.
Szlogenjük: Menteni, ami menthető! A miskolci Spider Mentőcsoport segít a természeti katasztrófák, vizi- és közúti balesetek bajbajutottain. Videón a kutyák és gazdák.
Kedves Gazdi! Az, hogy mi baja csak részletes vizsgálat dönti el. Irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A bénulást okozhatta sérülés (pl. éjszaki repülés közben beütötte fejét valamibe), vagy idegrendszeri tünet, ami "B" vitaminadagolásával enyhíthető. Pontos diagnózis, gyógykezelés céljából állatorvos felkeresése ajánlott.
Olyan képet sajnos nem tudok küldeni, vagy mutatni, amelyen törött lábú cica van, de az a véleményem, hogy ennek eldöntése nem is az Önök dolga, hanem egy állatorvosé. Vigyék őt el megvizsgáltatni, azzal sokkal előbbre lesznek!
Ez sajnos egy nagyon nehéz kérdés, ill. egy nagyon nehéz szituáció. A műtétnek csak akkor van esélye, ha azt lekésőbb a kezdettől számított 2-3 napon belül elvégzik. Ha erre nincs lehetőség, akkor marad a konzervatív, gyógyszeres kezelés. Ennek az esélyei azonban nehezen jósolhatóak meg. Az én saját praxisomban volt olyan tacsi, amelyik már 6 hát kezelés után sem mutatott javulást, én már az elaltatását javasoltam, de a gazdája nem egyezett bele, és végül neki lett igaza, mert majdnem 10 héttel a bénulás kezdete utrán kezdődött el a javulás. Persze addig a gazdinak is és az állatorvosnak is hatalmas teher egy ilyen beteg ápolása, ellátása. A kérdés az, hogy ezt fel tudják-e vállalni? Ennek tükrében kell a döntést meghozniuk!
Kedves Judit! Ha még heveny, meleg, duzzadt, fájdalmas, frissen kialakult tályogról van szó, akkor a Hepar sulphurt javaslom D3 vagy D8 potenciában napi 3x. Ha régebbi, kevésbé fájdalmas, vastagabb falú már a tályog, akkor jó segítség a Hepar sulphur mellé a Myristica sebifera, aminek az Ön által említett potenciáiból a D vagy C6-ost ill. 9-est javaslom. Általában ez a kombináció néhány napon belül segíti felfakadni a tályogot. Ha a tályog ürege megnyílt, az utókezelésként adott Silicea D12-vel elérhető, hogy a tályogüreg gyorsan és tökéletesen kitisztuljon, a sebgyógyulás meggyorsuljon. Ha egyéb segítségre is szüksége van, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Remélem, így már gyorsan rendbe jön a cica! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.