3446. Mit tegyek ha vedlik a kutyám?
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
A Behaviour folyóirat szerint a hangyák okosabbak, mint sok általános iskolás kisgyerek, legalábbis ami a számtant illeti. „A hangyák okosabbak, mint az ötödikesek, hiszen kiváló matekosok! ”- írja Els van Egmond, a Brill folyóirat szerkesztője.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
A norvég erdei macskafajta több száz vagy akár több ezer éves is lehet. A nagytestű és hosszú szőrű fajtatiszta macskák aranyosak és szelíd a temperamentumuk. Egyesek szerint a vikingek társai voltak, és Leif Ericksonnal bejárták a világot. A hajókon abból a célból tartották őket, hogy elpusztítsák a rágcsálókat.
A nyákos burokkal fedett lágyabb bélsár vastagbél hurutra utal. Ez gyakori dolog a kutyáknál, de csak ebből nehéz konkrétumot mondani, mert sokféle ok állhat a háttérben. De az is lehet, hogy semmi jelentősége nincsen. Indokolt lehet alapos bélsár laborvizsgálat, kórokozók keresése (kimutatása). És egy egyéb irányú alap labor sem ártana meg, csak amiatt, hogy tisztán lehessen látni, minden rendben megy-e? Egyébként pedig rengeteg múlik azokon az apróságokon, amit csak alapos kikérdezéssel és megbeszéléssel lehet tisztázni.
Üdvözlöm, Ha egy gekko farka elvékonyodik, ott biztosan valamilyen hosszan tartó folyamat zajlik a háttérben... Szerintem minél előbb el kéne vinni őt egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megállapíthassa mi a probléma, és orvosolhassa is... Üdv-Éva
Kedves gazdi! Ne adja fel, sajnos vannak ilyen házikedvencek, akikkel foglakozni kell, hogy "kineveljük belőle" az agressziót. Az alábbi cikkek segíthetnek: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/az-agresszivitas-formai-kezelese-homeopatiaval/4232/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-durva-jatek/5271/
Kedves Gazdi! Nem minden kutya egyforma -úgy ahogy az emberek sem. Az én kutyámat sem érdekli a labda, tényleg az van, hogy egyszerűen nem érdekli (nem muszáj, hogy legyen vele rossz élménye, csak egyszerűen nem érdekli). Nálunk a plüss játékokkal van úgy, hogy egy darabig érdekli, aztán nem.De van egy frizbink, amit imád. Hosszan el tud rajta rágódni.Ha valamelyik játék nem érdekli, egyszerűen próbálj meg olyanokat keresni, amik jobban lekötik, és akkor azzal tudtok játszani!
Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés, és nem szabad belemenni semmiféle további lépésbe. Nem tudják ugyanis semmivel sem bizonyítani azt, hogy valóban az volt a baja, amit a vizsgálatok alkalmával megállapítottak nála. Ahhoz ugyanis, hogy a tenyésztőt hibás teljesítés miatt bepereljék, önmagukban nem elegendőek a vizsgálati leletek. Boncolási jegyzőkönyv nélkül egy közepes ügyvéd is pillanatok alatt megnyeri a pert a tenyésztőnek, még akkor is, ha önöknek van igazuk, és akkor még a perköltségek is az önök nyakába szakadnak. Úgyhogy maradnak a tanulságok! Reklamálni a tenyésztőnél akkor kellett volna esélyes, amikor az első tüneteket észlelték. Ekkor lett volna lehetőség arra, hogy jelezzék neki, hogy az egészségesnek mondott kutya beteg, és veleszületett betegsége van, és ekkor kellett volna valami igénnyel fellépni vele szemben (árengedmény, visszavétel, másik kölyökre cserélés, stb).