3446. Mit tegyek ha vedlik a kutyám?
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
A Behaviour folyóirat szerint a hangyák okosabbak, mint sok általános iskolás kisgyerek, legalábbis ami a számtant illeti. „A hangyák okosabbak, mint az ötödikesek, hiszen kiváló matekosok! ”- írja Els van Egmond, a Brill folyóirat szerkesztője.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
A norvég erdei macskafajta több száz vagy akár több ezer éves is lehet. A nagytestű és hosszú szőrű fajtatiszta macskák aranyosak és szelíd a temperamentumuk. Egyesek szerint a vikingek társai voltak, és Leif Ericksonnal bejárták a világot. A hajókon abból a célból tartották őket, hogy elpusztítsák a rágcsálókat.
Legtöbb bolhanyakörvet 3 hónaposnál fiatalabb állatra nem javasolják feltenni. Mindig a használati tájékoztató a mérvadó, ha az mást javasol, akkor ahhoz kell alkalmazkodni. Ha esetleg nincs használati utasítás, akor javaslom az adott terméket nem megvásárolni. Ha 3 hónaposnál fiatalabb állat bolhás, akkor aggály nélkül kezelhető pl, Frontline spray-vel ez 2 naposnál idősebb állatoknál már használható.
Legalább 3, de inkább 4 hónapos koráig gondozni kellene a mókust. És mindenképpen nagyobb helyre kell tenni. Nem elég, hogy önállóan eszik, elég ügyesnek és gyorsnak is kell lennie hogy a ragadozóktól biztonságban legyen. Ha nem tudnak nagyobb férőhelyet biztosítani, akkor állatkertnek vagy vadasparknak kellene odaadni.
A nyáladzás nagyon sok mindenre utalhat. Ebben a hőségben először a hőgutára gondolnék, melynek előjele lehet a nyáladzás. Figyeljen rá, hogy a malacka mindig legyen szobahőmérsékleten, közvetlen napfénynek soha ne tegye ki! Emellett mindig legyen friss víz az itatójában vagy legyen a malacka előtt valamilyen lédús zöldség-gyümölcsféle (dinnye, kígyóuborka). Aztán a nyáladzás második leggyakoribb kiváltó oka lehet a hátsó fogak túlnövése. Kísérő tünet lehet ekkor a nagy testsúlycsökkenés, esetleg a hasmenés, ami a "savanyú" szagot is megmagyarázhatná. Ritkább esetben - különösen vemhesség után nőstényeknél - okozhat erőteljes nyáladzást és acetonos leheletet a máj rendellenes működése (ketózis). Ilyenkor a tengerimalac általában nagyon levert és nincs étvágya. Ha a malackánál kedvetlenséget, étvágytalanságot, vagy nagy súlyvesztést tapasztal, feltétlenül keresse fel állatorvosát!
Ajánljuk az alábbi 3 cikkünket!
Amennyiben a gyűrű nem okoz olyan problémát, ami a madarat gátolja a szabad mozgásban, vagy nem áll fenn komoly sérülés veszélye, úgy nem érdemes egy esetleges lábtörést kockáztatni. Ha a gyűrű veszélyt jelent, mégha állandó stresszforrásként is, úgy a levágásához un. drótvágó fogót, vagy ha a gyűrű anyagminősége engedi, erősebb keskeny pengéjű ollót lehetne használni. A művelethez a lábat úgy kell rögzíteni, hogy közben a madárka ne tudja megrántani.