3446. Mit tegyek ha vedlik a kutyám?
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
A Behaviour folyóirat szerint a hangyák okosabbak, mint sok általános iskolás kisgyerek, legalábbis ami a számtant illeti. „A hangyák okosabbak, mint az ötödikesek, hiszen kiváló matekosok! ”- írja Els van Egmond, a Brill folyóirat szerkesztője.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
A norvég erdei macskafajta több száz vagy akár több ezer éves is lehet. A nagytestű és hosszú szőrű fajtatiszta macskák aranyosak és szelíd a temperamentumuk. Egyesek szerint a vikingek társai voltak, és Leif Ericksonnal bejárták a világot. A hajókon abból a célból tartották őket, hogy elpusztítsák a rágcsálókat.
Az ivartalanítást követően 4-6 hónapnak kell eltelnie, amíg a hormonháztartás megváltozása beáll. Ez idő alatt különféle, a szexuális ösztönökkel kapcsolatos viselkedési zavar tünetei jelentkezhetnek. Hasonló esetekben határozottan és következetesen kell föllépni és megtiltani/megakadályozni a macskának ezt a magatartás formáját, Ezzel elkerülheti, hogy egy beidegződésé váljon.
Lehet gerinc és/vagy csípőízületi probléma is. Szerintem vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe, hogy alaposan kivizsgálhassák.
Igazságot tenni én nem tudok, mindössze a saját véleményemet és tapasztalataimat tudom leírni. Nem tudok arról, hogy az EU-ban ilyen szabály, vagy előírás lenne. Azt viszont tudom, hogy az egész világon hangsúlyosan javasolják az állatorvosok az ivartalanítást. Ha egy nőivarú egyedben csak a petevezetőt kötik le, attól még semmi nem változik: ugyanúgy tüzelni fog, ugyanolyan hormonális hatások érik, ugyanazok a betegségek veszélyeztetik, mintha meg sem lenne operálva. Ennek következtében csak az ivarmirigyek (jelen esetben a petefészkek) eltávolítása jelent megoldást. Tudomásom szerint a magyar állatorvosképzésben már legalább 25-30 éve nem is oktatják a petevezető lekötését, mint lehetséges eljárást, sőt ez utóbbi eljárás műhibának is minősül.
Ideje lenne felkeresni az állatorvost. Ha a "hátul piros" alatt azt érti, hogy a kloáka környéke duzzadt, gyulladásban van, az lehet tojásvisszatartás következménye, de bélgyulladás jele is. Mindenképp beavatkozás szükséges
Úgy tűnik, itt nagyon összekeveredtek a dolgok...(!) Az anthelmintikumok parazita ellenes szerek. Így azok a kificamodott lábra semmiféle hatással nincsenek (nem lehetnek). Egyszersmint semmiféle összefüggés nem lehet az említett duzzanat, és az alkalmazott kezelés között. A kezelő állatorvossal talán tisztázhatnák a félreértéseket, és kiderülhetne, hogy mi is az a duzzanat.