3446. Mit tegyek ha vedlik a kutyám?
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
A Behaviour folyóirat szerint a hangyák okosabbak, mint sok általános iskolás kisgyerek, legalábbis ami a számtant illeti. „A hangyák okosabbak, mint az ötödikesek, hiszen kiváló matekosok! ”- írja Els van Egmond, a Brill folyóirat szerkesztője.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
A norvég erdei macskafajta több száz vagy akár több ezer éves is lehet. A nagytestű és hosszú szőrű fajtatiszta macskák aranyosak és szelíd a temperamentumuk. Egyesek szerint a vikingek társai voltak, és Leif Ericksonnal bejárták a világot. A hajókon abból a célból tartották őket, hogy elpusztítsák a rágcsálókat.
A leggyakoribb bőrbetegségért mikroszkopikus méretű atkák a felelősek. Az atkákkal való fertőzöttség gyakran szőrhullással jár. A tünetek elsőként a fejen és a lapockák környékén jelentkezinek és kezelés nélkül innen terjednek át a test többi részére. A betegségben szenvedő állatok nyugtalanok, mert a betegség viszketéssel jár. A kezelés mielőbbi elkezdése nagyon fontos. Sikeresen alkalmazható gyógyszere van, melyet injekció formájában ad be az állatorvos, aki a tünetek okát először természetesen meghatározza a bőrről vett kaparékot mikroszkóp alatt megvizsgálva. A diagnosztizálás után injekciót ad be, melyet 3 hetente ismétel, míg tünetmentes nem lesz az állatka. Közben tengerimalaca ketrecét alaposan mossa ki, fertőtlenítse, nehogy újrafertőződjön. Egyes bőrbetegségek gyakran jelentkeznek a nőstényeknél a vemhesség alatt, vagy közvetlenül az ellést követően. Ezek között jellegzetes a "törött hát" szindróma, amely főként a világos szőrzetű egyedeken alakul ki, általában a melegebb hónapokban. Ez tulajdonképpen a háton végighúzódó kopasz folt kialakulását jelenti, melynek elsődleges oka a tengerimalac étrendjében keresendő. A tapasztalatok szerint ezt sokszor kukoricapehely etetése okozza. A külsőleg alkalmazott helyi bőrkezelés, vitaminok adagolása és az étrend megváltoztatása elősegíti a gyógyulást. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
Kedves Vera! A cicákra nem jellemző, hogy egyszerre szemrevaló mennyiségű vigyet igyanak. A vízfogyasztásuk attól is függ, konzerv, vagy száraz táp a főétel. (A kép alapján feltehetően nem a pincében fogott egér az.) Ugyanakkor nem tud izzadni, így a folyadékvesztesége is sokkal kisebb, mint a mienk. Ne aggódjon, az egészséges cica nem szárad ki. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Beáta! Sajnos az u.n. utazási betegséget általában nem növik ki a kutyák. Felhívnám a szíves figyelmét arra, hogy a homeopátiás kezelés "személyre" szabott. Így, látatlanban, u.n. "bevált kombinációként" a következő homeopátiás gyógyszereket javasolhatom: Cocculus, Petroleum és Tabacum, mindegyik 5 CH potenciában. Utazás előtt és ha szükséges, közben is, mindegyikből 3-3 golyócskát szájon át beadni. Örülnénk, ha beszámolna a tapasztalatairól. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
Tisztelt Gazdi! Feltételezem, hogy a bénulásos tünetek mögött takarmány váltás következtében kialakult enterobacteriális túlszaporodás okozta intoxikáció- agyvelő ödéma állt. Az étvágytalanságot a bélflóra felborulása okozza, Amennyiben hasmenés is társul az étvágytalansághoz Dyarsanil psztával, Reconvalescens pasztával, Calo-pet pasztával, bélflóra stabilizáló készítményekkel lehetne próbálkozni...
Vizeletvizsgálattal eldönthető lenne, hogy van-e valamilyen rendellenesség a vizelettel kapcsolatban. Ehhez fel kellene keresniük az állatorvosukat. Az ivartalanítás optimális időpontjára vonatkozóan a szakmán belül sincs egyetértés. Vannak, akik a korai (ivarérés előtti), vannak, akik a késői (első tüzelés után) időpont mellett voksolnak. A póráz rágcsálás ilyenkor még játék, illetve a méltatlankodás jele (még nem szeret pórázon közlekedni) jele. Idővel (ha rájön, hogy a póráz a neki is tetsző sétát jelenti számára) meg fog oldódni ez a probléma. Nem baj, ha következetesen megdorgálják, ha szájába veszi a pórázt, mert rossz szokássá válhat. Idővel az utcán is bátrabb lesz. Türelem.