3446. Mit tegyek ha vedlik a kutyám?
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
A Behaviour folyóirat szerint a hangyák okosabbak, mint sok általános iskolás kisgyerek, legalábbis ami a számtant illeti. „A hangyák okosabbak, mint az ötödikesek, hiszen kiváló matekosok! ”- írja Els van Egmond, a Brill folyóirat szerkesztője.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
A norvég erdei macskafajta több száz vagy akár több ezer éves is lehet. A nagytestű és hosszú szőrű fajtatiszta macskák aranyosak és szelíd a temperamentumuk. Egyesek szerint a vikingek társai voltak, és Leif Ericksonnal bejárták a világot. A hajókon abból a célból tartották őket, hogy elpusztítsák a rágcsálókat.
Ez a gyógyszer nagyon gyakran okoz hányingert, hányást. Sok állatnál emiatt nem is alkalmazható, és ilyenkor más megoldást kell keresni. Ezt az állatorvosukkal kell megbeszélni!
Tisztelt kérdező! Valóban a nyakcsigolyákra káros hatással van a rollkur. A nemzetközi lovasszövetség ajánlása alapján egyfolytában csak kb 3 percig folytatható. Bővebben olvashat a problémáról a nemrégen megjelent: Ne árts! című könyvben Üdvözlettel: dr. Szilvássy Levente
Kedves Gazdi! A kutya fülét alapos tisztítás és fertőtlenítés után Charmil géllel kell bekenni, emellett érdemes a kutya martájékát és a gerincvonalában a hátát befújni "Insecticide 2000" spray-vel. Ez utóbbival a kutya környezetét is be kell fújni a legyek távol tartása érdekében. Az ízületi problémára a ZEEL homeopátiás tablettát javaslom, napi 3x1 tbl-t kis vízben feloldva és a kutya nyelvére kenve kell beadni. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Ha sok szárazat kap kiégészítés legyen: gyümölcs, tyúkhúr víz legyen előtte.
A kutyát ért félelmi trauma a fő ok, -ezt tovább rotja, hogy feltehetően nem volt a korábbi ember/kutya kapcsolat megfelelő erősségű és valószínűleg kommunikációs és nevelési hiányosságok is tetézhetik a jelenlegi tünetet. Csak étellel történő megerősítés esetén lehet elérni, hogy a kutya egy un. 'retriever póráz' segítségével rögzíthető lehessen.