3456. Mumus, a cica gazdit keres
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Két kedves, szeretetéhes kan kutyus, már hónapok óta az utcán él, csak egymásra számíthatnak. A tacskó kb. 4-5 év körüli, nyugodt, szófogadó, a másik keverék kutyust kis-közepes testűnek mondanám, fogai alapján lassan eléri a felnőtt kort, de nagyon játékos, és jó jelző.
Április 23-án Nyíregyháza, Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból!
Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a BirdLife International - gyerekeknek szóló – madármegfigyelő versenyében. Az MME nemzetközi ernyőszervezete az idén 5. alkalommal rendezte meg a Tavaszi madárles (Spring Alive) elnevezésű programot, amelyre csak tavaly több mint 100 ezer regisztrált megfigyelés érkezett.
Ez a kis család jelenleg ideiglenesen, egy családnál él. Nem könnyen indult a kölykök élete...
Amennyiben megfázásos tünet, úgy antibiotikumra van szükség, ha torokatka, úgy élősködő elleni vegyszerre. Mindkét kezeléshez, illetve a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni. Ha nem túl súlyos az esetleges atkafertőzés mértéke, úgy hetekig tartó fokhagyma kúrával(pl. Garlex az ivóvízbe) megszabadulhat tőlük a madárka. A légúti élősködők ellen a hagyományosan alkalmazott készítmények, mint féreghajtók és spot on cseppek, nem mindig hatásosak, az olyan vegyszerek, mint a piretroid származékok, nem megfelelően használva veszélyesek lehetnek a gazdaállatra is. Ezért is javaslom, hogy keressen fel szakembert a kezeléshez.
Kedves Maja31! A hörcsög viselkedése sajnos arra mutat, hogy ő is örökölte a dzsungáriaiakra oly jellemző mozgáskoordinációs problémát, ami a súlyos beltenyészetnek köszönhető. Tulajdonképp ugyan az a betegsége, mint a híres-hírhedt táncoló egereknek. Sajnos ez ellen a betegség ellen nem lehet tenni, egy génhiba eredménye, amit a kölykök is örökölnek-örökölhetnek. Az, hogy nem ismer fel, nem ennek a betegségnek az eredménye, ez már vagy szerzett, vagy szintén vele született dolog, de nem az előbbi okán alakult ki. Sajnos igazából az állatorvos sem tudna mit tenni ezekkel a dolgokkal. A legtöbb, ami tőlünk telhet ilyen esetekben, hogy igyekszünk mindent megadni neki, amit eddig is. Fájdalmai szerintem nincsenek - ezeknél a tüneteknél nem szoktak - így csak annyi tehető, mint eddig. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Speciális műtéttel a nyálmirigy kivezető csövét szokták a szemhez vezetni, azaz nyállal nedvesítik a szemet.
A leírtak alapján az állatorvos kollégák mindent megtesznek, mindent vizsgálnak, amit lehetséges ilyen apró állatnál. Látatlanban nekem sincs jobb ötletem, mint a felajánlott kiegészítő műszeres vizsgálatok elvégeztetése.A sok vízivás nem jó jel.Vese és májelégtelenség is lehet a háttérben, ha a cukorbetegség már ki lett zárva. A degu egyébként társas lény. Lehet, hogy egy új pár jót tenne neki.
Kedves Gazdi! Sok minden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel és mivel nem látom, ezért mutassa meg feltétlen állatorvosnak!