3501. A szarka madár (Pica pica) kulisszatitkai
A közönséges- vagy európai szarka Európában honos madár, mely a hollók és szajkók családjába tartozik. Feje, nyaka és melle fényes fekete színű, zöld, vagy lila.
A közönséges- vagy európai szarka Európában honos madár, mely a hollók és szajkók családjába tartozik. Feje, nyaka és melle fényes fekete színű, zöld, vagy lila.
A következő cikk nagyon hasznos, mert nincs olyan pingvinfaj, amit nem találsz meg itt. Szépen csoportosítva vannak, hogy minden világos és átlátható legyen:)
Már évezredek óta tartják háziállatként az egypúpú tevét. Számos délnyugat-ázsiai és észak-afrikai közösségben a teve a legfőbb haszonállat.
A teknősök már több, mint 200 millió éve élnek a földön. Már az emlősök, madarak, krokodilok kígyók és gyíkok előtt megjelentek a földön.
Az óriáshangya, amelynek maradványai akkorák, mint egy kisebb méretű madár olyan, mint egy másodosztályú horrorfilm főszereplője. 50 millió évvel ezelőtt azonban ez a hangya a föld felszínén élt.
Úgy tudom, hogy a shih-tzuk szőrszíne nem változik születés után jelentősen. Legalábbis a barna-fehér foltos kiskutya biztos, hogy ilyen marad felnőttnek is és nem lesz "szürke".
Azt szoktam mondani, hogy addig, amíg az első 4 oltása nincs meg a kiskutyának, addig nem szabad idegen (főleg oltatlan) kutyák által látogatott területekre vinni. Saját kertbe, még ha kutya is van (persze oltva!), természetesen kiengedhető és erdőbe, természetvédelmi területre is vihető, hiszen azért 3-4 hónapos koráig nem zárhatjuk be teljesen a lakásba.
A teknőst mielőbb állatorvosnak kell megmutatni. Valószínűleg vitaminhiány okozza a betegséget, az állatorvos ennek megfelelően kezelni fogja a teknőst!
A kép és a leírtak alapján úgy tűnik, hogy a németjuhászok egy gyakori és nagyon súlyos bőrbetegségéről lehet szó. Ezt a bőr mély-gennyes gyulladásának hívjuk. Ha tényleg erről a betegségről van szó, akkor a tünetek sokszor nagyon súlyosak és nehezen kezelhetők. Kezelések ellenére is újra és újra visszatérhetnek a tünetek. Mindenképpen kitartásra és komplex kezelésre van szükség mind az állatorvos, mind a tulajdonos részéről.
Gyakran fordul elő, amit leírt. Valószínűleg tényleg "csak" kis miteszerekről van szó. Egyenként nyomogatni szerintem nem érdemes, inkább kutyasamponos fürösztést kellene alkalmazni az emlőkön, majd ezután állatpatikákban kapható fertőtlenítő hatású lemosó/sampon használatát ajánlom.