3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Ez a probléma az öreg, nagytestű kutyák egyik leggyakoribb betegsége. A gerincoszlop meszesedése, az idegek összenyomatása okozza. Egy ideig megfelelő gyógyszerekkel egészen jól karbantartható, de ez nem tart örökké. Egyszer eljön az idő, amikor valóban az a kérdés, hogy szenvedve éljen-e vagy segítsünk neki fájdalommentesen elmenni. A leírtakból azt gondolom, hogy ezt a kérdést már Önöknek is meg kell válaszolni. Elsősorban a kutya érdekeit nézzék (ne szenvedjen feleslegesen), ne a sajátjukat.
Tisztelt Érdeklődő! Sajnos látatlanban az atkásságot nem lehet megállapítani. Személy szerint azt szoktam javasolni, ha nem biztosak a tünetek okában, mindenképpen forduljanak állatorvoshoz, mert a házi kezelgetésekkel van, hogy többet ártanak, mint használnak. A szőrhullás - és sebesedés - önmagában nem jelent atkásságot. Elképzelhető, hogy "szimplán" allergiáról van szó, amit kiválthatott a nem megfelelő alomanyag (poros, esetleg vegyi-anyaggal, idegen allergizáló fajjal szennyezett forgács), vagy akár az élelmiszer amit kapott. Ez esetben durva szőrhullás, bőrpír, esetleg sebesedés fordul elő. A probléma megszüntetésével - alom fajtájának megváltoztatása, vagy csak új csomag vásárlásával -, az esetleg problémás élelmiszer elhagyásával, megváltoztatásával 2-4 hét alatt "magától" megoldódik. Forgács esetén szoktuk javasolni, hogy két hétig csak festék és illatmentes konyhai papírtörlővel almozzanak a hörcsögnek, így megfigyelhető, hogy valóban ez váltotta ki a szőrhullást és bőrpírt. 2 hét leforgása alatt már látható az új szőrszálak növekedése; ekkor újra lehet forgáccsal almozni, persze másik csomaggal, vagy másik márkával, nem a problémással. E-vitamin hiány kezelésére E-vitamin tartalmú élelmiszerek adása a megfelelő; ilyenek a búzacsíra, búzakorpa, teljes gabona, brokkoli, spenót, kelbimbó, tojás. Ha atkásságról van szó, az atkákat könnyű felismerni, apró vörös pontocskák a bőr felszínén és a bőrfelszín közelében. Ezek az élősködők igen makacsok, és zoonózist okoznak, ami azt jelenti, hogy állatról emberre is átterjedhetnek. Van egy szer (Instecticide2000), amit rágcsálókon (rágcsálókra fújva) is lehet alkalmazni, azonban nem garantált, hogy megszünteti a problémát, így ha valóban atkásságról van szó, mindenképpen menjenek el a kisállattal állatorvoshoz! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Olvasónk! Pont az ivarérettség idején van. 8-9 hónaposan lesznek ivarérettek. Egyébként a kan kutyáknál abból is észre lehet venni ha már ivarérett lesz, hogy már nem pisil leguggolva, hanem felemeli a lábát. Megfelelő neveléssel le lehet szoktatni a szukák "hajkurászásáról", de nem könnyű, mert ugye az ösztönök. De lehetséges. Egy kutyasuli sokat segíthet (tükör módszer) és természetesen a kutya ivartalanítása is, ha nem szeretnék tenyészteni.
Üdvözlöm! Érdemes lenne az állatot elvinni hüllős állatorvoshoz. Üdv-Éva
Kedves Vivien! Az első teendője, hogy elviszi a kutyát állatorvoshoz, aki megvizsgálja! Megnézi, hogy miért véres a széklete! Látatlanban ezt nem lehet megtippelni. Állatorvosi segítségre van szüksége. 9 éves a szuka kutya meg már ne vemhesüljön! Max. 6-7 éves koráig lehet.