3521. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
Sokunknak elszorul a szíve, ha a menhelyes állatokra gondolunk, és szeretnénk valahogy segíteni. Ezt sokféleképpen megtehetjük, de ma már akár úgy is, hogy egyszerűen a megfelelő helyen vesszük meg kedvencünk eledelét.
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A magyar kutyatulajdonosok élen járnak kutyapiszok eltakarításában, illetve szívesen fogadnak örökbe menhelyi állatokat – derült ki a klasszikus rajzfilmeket sugárzó Boomerang csatorna Magyarországon, Bulgáriában, Romániában, Oroszországban végzett online közvéleménykutatásából.
Ismét új madárfajt figyeltek meg Magyarországon, ezzel - példátlan módon egy hónap alatt kettővel - 405-re emelkedett a hazánkban regisztrált fajok száma.
Kedves Gazdi! Amennyiben az Ön által leírt tünetek még a műtét után fennálló gyulladás következményei, akkor a PHOSPHORUS CH15 mellé a SILICEA CH15-öt javaslom adni, napi váltásban; - tehát egyik nap az egyik szerből kapjon 2 globulust, a másik nap a másik szerből 2 globulust. Ha 10 nap után nincs látható javulás, akkor egyedileg szükséges megkeresni kedvencének a megfelelő homeopátiás szereket a gyógyulásához. Ehhez, - javaslom - keressen fel egy homeopata szakállatorvost. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hasüregben bent maradt néhány sejt nem tud önmagában annyi hormont termelni, ami kiváltja a tüzelési tüneteket, de ezek a sejtek ilyenkor szaporodnak és a "telep" növekszik. A hormontermelés mértéke csak később éri el azt a szintet, ami már hatással van a szervezetre. Azt javaslom, hogy a kutyáját érdemes lenne alaposan megvizsgáltatni szaporodásbiológus állatorvossal.
Kedves Nóra! Ezek a tünetek számtalan betegség okai lehetnek, kérlek vidd el az egered állatorvoshoz, ők szakértők a témában: http://vetnetinfo.com/hungarovetallatkorhaz/2013/12/19/mongol-futoeger/ reméljük, gyorsan meggyógyul!
Ha a jelenlegi állatorvos véleményében, diagnózisában és kezelésében nem bízik, csak azt teheti, hogy megvizsgáltatja a kutyáját egy másik állatorvossal is. Célszerű olyan helyet (állatorvost) keresni, aki kiegészítő vizsgálatokat is tud végezni (vérlabor, hasi ultrahang, stb.)
Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!