3566. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
Az autóvásárlás ma már többféleképpen megoldható, ha pénzügyi szempontból vizsgáljuk az ügyletet. Akár zsebből is kifizethetjük a teljes összeget, azonban ez a lehetőség nem mindenki számára elérhető. Ha a lehető leghatékonyabban akarjuk a vásárlást elintézni, akkor a lízing lesz az egyik legjobb választás.
Legtöbbször a gazdik úgy érkeznek a rendelőbe a megharapott kutyájukkal, hogy az 3-4 nappal ezelőtt verekedett, akkor csupán egy kis sebe volt, de lekezelték Betadinnal, rendbe jött, majd egy nagy gennyes gyülem alakult ki a harapás helyén. A friss harapott sebek helyi kezelése szinte sohasem elégséges! Általános antibiotikum kezelés, illetve a harapott seb váladéktartalmának, a bejutott szennyeződésnek, szőrnek a kiürítése és fertőtlenítőszeres átöblítése is elengedhetetlen. Az antibiotikumot eleinte injekcióban, később tablettában kapják az állatok. Fontos, hogy a kezelés során több napig tartó rendszeres gyógyszerbeadás legyen. Gyakran pár napig sebtisztításra kell járni, még akkor is, ha időben történt az elsősegélynyújtás. Bővebben: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/haziallatok-serulesek/2041/
A kérdésből nem derül ki hogy milyen nemű kutyáról van szó. A gyomortájékon lévő lyuk alapján talán egy köldöksérv lehet. Persze egy precízebb leírás esetén én is precízebb választ tudnék adni. Hasonló Dr. Háziállat kérdés-válaszok: Kölyök mopsz köldöksérves... Megműttessem köldöksérves kutyámat?
A kérdés ill. a probléma sokkal bonyolultabb annál, hogy röviden lehessen rá válaszolni. A cicája veseelégtelenségét önmagában a diétás etetés nem fogja visszafordítani, vagy megjavítani. A diéta csak amiatt szükséges, hogy lehetőség szerint minél kevesebb legyen a vesék terhelése. Ha a cica nem eszi meg a speciális tápot, akkor igen nehéz neki olyasmit adni, ami a diétás tápnak legjobban megfelelne. A senior tápok fehérje tartalma nem sokkal kevesebb, mint a normál tápé, ezek inkább rostban gazdagabbak. Olyan pedig, hogy "vesevédő" nincs, legfeljebb "vesekímélő"-ről lehetne beszélni. Azt viszont meg kellene ennie, Krónikus veseelégtelenség a macskáknál Hogyan gyógyítsuk a vesebeteg macskát?
Kedves Gazdi! A homeopátiás szer beadása állatoknak a következő módon történik: A homeopátiás globulusokból oldatot kell készíteni: 10ml ásványvízbe tegyen bele a szerből 10db golyócskát és 0,5ml 70%-os patikai alkoholt. Az oldat készítéséhez és a beadáshoz ne használjon fém eszközöket, - üveget, műanyagot lehet. Az így elkészített oldatot lehet ezután adagolni, de mivel sem azt nem írta meg, hogy cicáról vagy kutyáról van-e szó, és hogy milyen testsúlyú az állat, illetve konkrétan milyen jellegű fültünetekre szeretné a Kreosotumot adni, ezért a pontosabb adagolást nem tudom megadni. A fenti hiányzó információkon túl még attól is függ az adagolás, hogy heveny vagy krónikus problémáról van-e szó! Ha szeretne további felvilágosítást kapni a terápia lehetséges módjairól, kérem, hívjon fel: 06 20 928 4425! A homeopátiás kezelés teljes hatékonyságának elősegítése érdekében érdemes még néhány szabályt betartani: Ne tegye a szereket - televízió, videó, mobiltelefon közelébe - mikrohullámú sütő, számítógép környezetébe - tűző napra - hűtőszekrénybe - olyan tartóba, melyben előzőleg más homeopátiás szert, más gyógyszert, vagy gyógynövényt tartott! Minden egyes beadás előtt az oldatot tízszer „ütve-rázni” kell, ami annyit jelent, hogy lefelé irányuló határozott mozdulattal rugalmasan az egyik tenyerünkhöz ütjük az oldatot tartalmazó üveget. A teljes felszívódás érdekében a cseppek bevétele előtti és utáni fél-fél órában az etetést, itatást, más gyógyszerek beadását lehetőleg kerülje! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Szia! Mindenképp vidd orvoshoz a széklet miatt. Az hogy keveset eszik az a melegtől is lehet. Őket is megviseli ez az idő, inkább lédúsabb dolgokat adj neki most. Viszont hogy nem kakilt az nem jó . nézze meg orvos.. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Mivel és hogyan etessük a nyulat? Emésztési problémák a nyulaknál