3586. Gyuri, a szibériai csíkosmókus gazdit keres
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
Szerető és hozzáértő gazdit keresünk egy félénk két és fél éves szibériai csíkosmókusnak.
A macska etetése nem egyszerű feladat, finnyás, válogat, egymás után nem kéri többször ugyanazt… Legalábbis az én macskám ilyen. Odajön, megszagolja a kimért falatokat, és ha nem tetszik neki, sarkon fordul, és otthagy. Hogyan lehet mégis evésre bírni a cicust?
Hihetetlen élményben volt része egy sofőrnek egy autópályán. Nem tudni, hol történt a különös eset az Egyesült Államokon belül.
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Szeretnél te is szóvadász lenni? Iratkozz fel a Hírállatra (a Háziállat.hu heti hírlevelére), figyeld a színes szavakat, rakd össze őket és nyerj!
Kedves Kérdező! Bizonyára elvitte már állatorvoshoz az új jövevényt, aki - többek közt - segített megállapítani a korát...
Sem az egésznapos alvás, sem a tátott csőrrel való légzés nem utal egészséges madárra. Javaslom állatorvos felkeresését, vagy elhízottak a madarak, vagy egy antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
A bakoknak pároztatás után erőteljesebb bak szaguk lesz. A területüket is igyekszenek minden lehető módszerrel megjelölni. A nyulakra jellemző, hogy bogyó halmokkal jelzik a terület határát. Ez a viselkedés, amint a hormonok újra lecsillapodnak háttérbe szorul és "újra a régi" lesz. A hígabb széklet nem lehet hogy esetlegesen a "lágy bélsár", amit a nyuszik vitamin pótlás céljából megesznek? Érdemes a széna adagot növelni és pár napig (1-2) csak jó minőségű szénát kínálni neki. A továbbiakban is a megfelelő bélműködés érdekében érdemes hetente egy "széna napot" beiktatni, amikor az állat szénán kívül mást nem kap. Lehet cseresznye, alma ágat betenni a nyuszinak. A diót semmi képpen sem javaslom.
A kérdések sokasága és a kórelőzmény kuszasága miatt mindenképpen személyes konzultációt javasolnék és alapos fizikális vizsgálatot.
Én nem ajánlanám, hogy a ketrec a papagáj kalitka alatt legyen. Légzőszervi megbetegedést is okozhat a nyuszinak a folyamatosan ráhulló szennyezőanyagok. Vannak olyan betegségek amiket akár az ember, akár a nyuszi elkaphat a madártól, de ha rendszeresen viszik (évente) kivizsgálásra a papagájt ez elkerülhető. Így egy helységben nyugodtan lehet a két állat.