356. Webkutya.hu, a kutyatáp-futár
Megismerkedtünk az egyik legnagyobb online kutyaeledel-áruház működésével. Sok tápbolt van a piacon, de a Webkutya más, hiszen csak prémiumban utazik.
Megismerkedtünk az egyik legnagyobb online kutyaeledel-áruház működésével. Sok tápbolt van a piacon, de a Webkutya más, hiszen csak prémiumban utazik.
Állatorvosaink szakértő leírást találtak arról, hogyan adjuk be a beteg macskának az esetlegesen szükséges gyógyszert. A módszer nem egyszerű, de tuti siker!
Fülöpöt, a degukislányt alig két hónapos korában kaptam egy kollégámtól és - ahogy mondta - az öt piciből éppen azért ő lett az enyém, mert mindenbe belebeszélt.
A hosszú szőrű macskák nem képesek saját bundájuk rendben tartására. Íme néhány tipp, amelyek segítenek a gazdiknak.
Az Állatkertben minden alkalommal érik kisebb-nagyobb meglepetések a visszatérő állatbarátot. De hát azt el is várhatjuk, hogy ne a jegyáremelés legyen az egyetlen újdonság!
Kedves Gazdi! A macskák vitamin és ásványi anyag szükséglete eltér az emberekétől. Kis mennyiségben valószínűleg nem árt a cicának, azonban a humán fogyasztásra előállított cseppek összetétele és adagolása az emberi szervezethez van igazítva, így nagyon nehéz beállítani a megfelelő mennyiséget, egyes vitaminok és ásványi anyagok túladagolása pedig komoly következményekkel járhatnak! Ha az állatok számára gyártott változatot nem tudja beszerezni, akkor inkább keressen valamilyen más márkájú, a cicák szükségleteinek megfelelő immunerősítő cseppet (állatpatikákban és kisállat-boltokban tudnak ajánlani megfelelőt, de az állatorvos is bizonyára készségesen segít).
Kedves Luca! Sajnos a sünik nagyon hozzá tudnak szokni egy általuk kedvelt ételhez. Ha jó minőségű, teljes értékű macskakaját eszik, és nyári időben kiteszi őt a napra is időnként, akkor - elvileg - nem lesz baja. De a sün alapvetően rovarevő állat. A nagyon „éhségsztrájkolókat” valamilyen apró állattal rá lehet venni az evésre: lisztkukac, gyárbogár lárvája, vizicsiga, melyek könnyen beszerezhetők állatkereskedésekből, de szóba jöhet a szopós egér is, - bár ez utóbbi jelen esetben, - hiszen amúgy eszik rendesen -, nem szükséges. Ha le akarja szoktatni a macskakajáról, akkor javaslom, hogy tegyen ki neki az előbb említett apróbb állatokból, és mellé gyümölcsöt meg zöldségeket is (zöldsaláta, mangó, narancs, répaszeletek, alma), sajtdarabok, meg gyümölcsjoghurt is szóba jöhet még, - hátha előbb-utóbb ráfanyalodik. Ha majd jön a jobb idő (március vége, április), tegye ki gyepre a sünit, ott is jókat szoktak ásni, meg hangyászni. Ha még ennél is többet szeretne a tudni a sünik étkezési szokásairól, akkor szívből tudom ajánlani kolléganőm, Dr. Fodor Kinga könyvét: „Mit egyenek a kisállataim” a címe: http://www.libri.hu/konyv/dr_fodor_kinga.mit-egyenek-a-kisallataim.html Remélem, tudtam segíteni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Kedves Gazdi! Tudomásunk szerint igen, de a biztonság kedvéért a termék gyártójánál is kérdezzen rá - ők tudnak majd pontos felvilágosítást adni ezzel kapcsolatban!
A túl kicsi odúban törhetnek a tojások, kevesebb a fiókaszám, a túl nagyban nem érzi magát biztonságban a madár. A 15x15x20cm-es odú már alkalmas lehet, a 18x18x25cm-es optimális, 20x20x25cm-esnél felesleges nagyobbat készíteni. A bebúvónyílás a felső harmadába kerüljön 4-5cm közti átmérővel. Az odút állítva kell felhelyezni, a fekvő odúból túl korán kiesnek a fiókák. Anyagának furnérlemez, pozdorja nem időtálló, OSB, préselt falemez, 1cm vastag deszka a megfelelő.
Kedves Gazdi! A macskák calici vírus fertőzése esetén három fő homeopátiás szer jöhet szóba a tünetek alapján: Mercuris solubilis, Borax, Phosphorus, ill. ezen kívül a Calici vírus nozódája. Azonban javaslom, hogy hozzáértő szakember (homeopata állatorvos) folyamatos kontrollja mellett kezdje csak el alkalmazni a fentieket, mert mind a szerek potenciáját, mind az adás gyakoriságát egyedileg, a cica állapota, tünetei alapján kell beállítani, és szükség esetén az állapot változásának megfelelően azokon módosítani. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.