3601. Hasznos-e a temetőbogár (Nicrophorus vespillo)?
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
A halakat az ember már évszázadok-évezredek óta nemcsak halássza, hanem halastavakban is tenyészti. A középkori kolostorok halastavaiban pontyokat neveltek, hogy a pénteki böjtnapokon se kelljen koplalni.
A madarak legjellegzetesebb sajátossága a csőre. Az erősen lefelé görbülő, kampós felső kávából és az ebbe beilleszkedő, fölfelé hajló alsó kávából áll. A felső káva tövénél egy csupasz, toll nélküli terület található, a viaszhártya – itt vannak az orrlyukak.
A rozmárok a ragadozók rendjének (Carnivora) tagjai. Egész életükön át növekvő agyaruk, barázdált bőrük és pofaszakálluk jóvoltából a legismertebb tengeri emlősök közé tartoznak.
Jelentős eredmények a Sopron környéki kétéltű-és hüllőfajok kutatásában– Részlet a Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kara Tudományos Doktorandusz Konferenciáján elhangzottakból.
Ha nagyon zavaró akkor el lehetne vinni egy nagyobb nyájba, ott talán leszokna erről
Az állatorvos fogja eldönteni, hogy szükséges-e a fogak eltávolítása.A mozgó fogak megtartása nem célszerű, mert a fog és az íny közötti terület baktériumok melegágya. Fogággyulladás lehet a következménye, ami aztán egyéb szervek megbetegedésének kiinduló góchelye lesz. A metszőfogakra a táplálkozáshoz nincs szüksége a kutyának, mert rágásra nem használja őket.
Kedves Gazdi! Születéskor ritkán előfordulhat ilyen plussz lábujj. Valószínűleg a túltenyésztés eredményeként alakult ki ez a háziasított tengerimalacoknál, még fajtatiszta malackáknál is előfordul néha. Ha mi ilyet érszreveszünk, egyszerűen az újszülött tengerimalacoknál lecsippentjük, felertőtlenítjük és annyi. Mivel már nagy a malac, és még mindig rajta van, nem javasolnám otthoni levágását, mert a láb nagyon megvérezhet. Mégis ajánlott lenne állatorvos felkeresése, nem kell ehhez műtéti beavatkozás, ha lecsípi, esetleg be kell közötni. Azért is javasolnám, hogy el kell távolítani, mert ha otthon valamilyen hirtelen ugrálástól, mozgástól beszakad, kórokozók kerülnek a sebbe, begyullad a láb, fájdalmas és lassan gyógyul. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Feltételezem hogy a gyulladás az állkapocs bőrén alakult ki. A gennyes váladékból bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredmény alapján célzott antibiotikum kezelést kell végezni mind szisztémásan mind helyileg.
A fiatal kölyökkutyák bélrendszere eléggé "ingatag" tud lenni, nem kell sok ok ahhoz, hogy felboruljon a bélbeli egyensúly, és átmenetileg hígabb legyen a bélsár. Ilyenkor arra kell törekedni, hogy olyan táplálékot kapjon hosszú távon, amit szívesen megeszik, és amitől rendben van a bélsara. Ha nme múlik a hasmenés, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.