3601. Hasznos-e a temetőbogár (Nicrophorus vespillo)?
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
A halakat az ember már évszázadok-évezredek óta nemcsak halássza, hanem halastavakban is tenyészti. A középkori kolostorok halastavaiban pontyokat neveltek, hogy a pénteki böjtnapokon se kelljen koplalni.
A madarak legjellegzetesebb sajátossága a csőre. Az erősen lefelé görbülő, kampós felső kávából és az ebbe beilleszkedő, fölfelé hajló alsó kávából áll. A felső káva tövénél egy csupasz, toll nélküli terület található, a viaszhártya – itt vannak az orrlyukak.
A rozmárok a ragadozók rendjének (Carnivora) tagjai. Egész életükön át növekvő agyaruk, barázdált bőrük és pofaszakálluk jóvoltából a legismertebb tengeri emlősök közé tartoznak.
Jelentős eredmények a Sopron környéki kétéltű-és hüllőfajok kutatásában– Részlet a Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kara Tudományos Doktorandusz Konferenciáján elhangzottakból.
Kedves Gazdi! A cica valószínűleg vagy rühös, vagy súlyos allergiája van. Az előbbit bőrkaparék vizsgálattal, az utóbbit vérből végezhető allergia vizsgálattal lehet diagnosztizáni. Ha megvan a diagnózis, akkor jövet a kezelés. Mindkettőre jól kidolgozott protokollok vanna, Tehát érdemes egy bőrgyógyász specialistát keresni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A légcső-gégehurut egy makacs betegség. Érdemes lenne antibiotikumot váltani, és kiegészítésképpen más (akár gyógynövényes) nyálkaoldó-köptető készítményt is adni. Ha viszont nem vagy nehezen múlik, gyakran kiújul a probléma, akkor altatásban át kellene tekinteni a szájüreget, mandulákat, gégét (endoszkóppal), esetleg mintát venni bakteriológiára és egy mellkasi röntgen felvételt készíteni, a komolyabb betegségek kizárása végett...
Attól függ, hogy mennyire lépett rá, teljes testsúllyal vagy megtartotta magát, ahogy érezte, hogy ott a cicó. Én biztosan elvinném az állatorvoshoz, hogy kizárhassunk minden problémát.
Megszúrhatta a száját vagy talán lenyelhetett a tüskéjéből, ami végzetes lehet, ha a bélbe került. Minél hamarabb el kellene vini kivizsgálásra.
Nyugodtan ossza szét a cicákon, nem lesz bajuk. Csak arányos legyen, mintha kg-ra osztaná el közöttük.