3601. Hasznos-e a temetőbogár (Nicrophorus vespillo)?
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
A halakat az ember már évszázadok-évezredek óta nemcsak halássza, hanem halastavakban is tenyészti. A középkori kolostorok halastavaiban pontyokat neveltek, hogy a pénteki böjtnapokon se kelljen koplalni.
A madarak legjellegzetesebb sajátossága a csőre. Az erősen lefelé görbülő, kampós felső kávából és az ebbe beilleszkedő, fölfelé hajló alsó kávából áll. A felső káva tövénél egy csupasz, toll nélküli terület található, a viaszhártya – itt vannak az orrlyukak.
A rozmárok a ragadozók rendjének (Carnivora) tagjai. Egész életükön át növekvő agyaruk, barázdált bőrük és pofaszakálluk jóvoltából a legismertebb tengeri emlősök közé tartoznak.
Jelentős eredmények a Sopron környéki kétéltű-és hüllőfajok kutatásában– Részlet a Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kara Tudományos Doktorandusz Konferenciáján elhangzottakból.
Kedves Györgyi! Lehet nyuszit is kezelni homeopátiával. Az E. cuniculi fertőzés azonban mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell ugyanis figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kis páciens. Ismerni kell a nyuszi pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, ... stb. Ezen információk segítségével lehet azután számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a nyuszi szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Feltétlen mutassa meg egy ortopédiában jártasabb kollégának! A táplálék változtatása nem fogja megszűntetni a tüneteket...
Kedves Anita! A Cerenia tablettát az utazás megkezdése előtt legalább egy órával kell beadni. A beadás előtt könnyű táplálék vagy néhány falat etetése ajánlott, azonban a tablettát nem szabad falatba rejteni, mert az csökkentheti a tabletta feloldódását. Az antiemetikus hatás legalább 12 óráig tart és a kezelés legfeljebb két egymást követő napon át folytatható. (Forrás: http://www.allatkorhaznyiregyhaza.hu)
Biztos eredményt ultrahang vizsgálat adhat
Valószínűleg valami vele született rendellenessége van szegénynek. Ha eszik, és láthatóan nincs fájdalma, akkor nincs mit tenni vele. Ha fogy, nem mozog, nem eszik, akkor jobb szegényt elaltatni. Érdemes lenne neki valami jó kis immunrendszer erősítőt adagolni. pl:DM Guard cseppek ( állatpatika).