3601. Hasznos-e a temetőbogár (Nicrophorus vespillo)?
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
A halakat az ember már évszázadok-évezredek óta nemcsak halássza, hanem halastavakban is tenyészti. A középkori kolostorok halastavaiban pontyokat neveltek, hogy a pénteki böjtnapokon se kelljen koplalni.
A madarak legjellegzetesebb sajátossága a csőre. Az erősen lefelé görbülő, kampós felső kávából és az ebbe beilleszkedő, fölfelé hajló alsó kávából áll. A felső káva tövénél egy csupasz, toll nélküli terület található, a viaszhártya – itt vannak az orrlyukak.
A rozmárok a ragadozók rendjének (Carnivora) tagjai. Egész életükön át növekvő agyaruk, barázdált bőrük és pofaszakálluk jóvoltából a legismertebb tengeri emlősök közé tartoznak.
Jelentős eredmények a Sopron környéki kétéltű-és hüllőfajok kutatásában– Részlet a Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kara Tudományos Doktorandusz Konferenciáján elhangzottakból.
Figyelni kell a mozgását legalább egy napig. Ha nem bizonytalan a járása és nem dagadt fel az orra, akkor semmit nem kell csinálni vele, valószínűleg semmi baja nem lett.
Ha tényleg ez a probléma (tehát készült labor, ultrahang és egyéb vizsgálat), erre létezik számos immunstimuláló készítmény. Az Ön által említett is hasonló típusú és nagyon jók a tapasztalatunk vele. Csak javasolni tudom. Dr Fekete Richard
Vigye el feltétlenül. Én is csak csodálkozni tudok, de biztos hogy nem ette meg.
Oltások KELLENEK, az említett kiskutyák valószínűleg azért pusztultak el, mert túl későn lettek beoltva! Oltásokkal illetve bolhairtással kapcsolatban érdemes elolvasni az alábbi cikkeinket.
Ilyen jellegű hányásnak általában komoly oka van, amit csak alapos (nagyon alapos) állatorvosi vizsgálattal lehet kideríteni. Ha a levélírás óta ez még nem történt meg, mielőbb keressenek fel vele állatorvost!