3601. Hasznos-e a temetőbogár (Nicrophorus vespillo)?
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
A halakat az ember már évszázadok-évezredek óta nemcsak halássza, hanem halastavakban is tenyészti. A középkori kolostorok halastavaiban pontyokat neveltek, hogy a pénteki böjtnapokon se kelljen koplalni.
A madarak legjellegzetesebb sajátossága a csőre. Az erősen lefelé görbülő, kampós felső kávából és az ebbe beilleszkedő, fölfelé hajló alsó kávából áll. A felső káva tövénél egy csupasz, toll nélküli terület található, a viaszhártya – itt vannak az orrlyukak.
A rozmárok a ragadozók rendjének (Carnivora) tagjai. Egész életükön át növekvő agyaruk, barázdált bőrük és pofaszakálluk jóvoltából a legismertebb tengeri emlősök közé tartoznak.
Jelentős eredmények a Sopron környéki kétéltű-és hüllőfajok kutatásában– Részlet a Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kara Tudományos Doktorandusz Konferenciáján elhangzottakból.
Türelemmel, kitartással, következetességgel, és a Tükör módszer segítségével. Olvassa el a cikkeket!
A 7 év alatt valószínűleg több téves, vagy helytelen nevelést kaphatott a kutya - esetleg elmaradt a nemkívánatos viselkedésére a helyes reagálás. Ezeket kell utólag rendbe rakni, bepótolni. A leírt jelenségek okai: - hiányzó engedelmesség - nem megfelelő falkán belüli rangsor - kezdeti domináns megnyilvánulások - elmaradt szocializáció a fajtársakkal szemben Vagy olvasson el néhány kutyanevelési könyvet, vagy hívjon szakembert segítségül.
Nagyon úgy tűnik hogy úszóhólyag-betegség. Ezt okozhatják baktériumok,mechanikai sérülések és a rossz tartási körülmények.Örökletes deformáció és beltenyésztés következménye is lehet. Ezt a felfűtéses módszert nem hallottam, és nem is vagyok benne biztos hogy minden esetben működhet. Én inkább a gyógyszeres kezelést alkalmaznám. A helyi halas biztos tud gyógyszert adni. Remélem a halacska jobban lesz :)
Kedves Zsófi! Szívesen fogadom Önöket parkocskánkban egy látogatásra, ha egyszer Szeged környékén járnak. Addig is vigyázzon jobban a madarára, ne eshessen bele semmibe, ami árt neki és ne fogadjon meg olyan tanácsokat, amelyek mögött nem sok tapasztalat áll.
A kutyának nem az a fontos, hogy lakásban vagy kertben tartják-e, hanem az, hogy mennyit foglalkoznak vele. Ha naponta többször tudnak sétálni vele, ahol mozoghat eleget, találkozhat új élményekkel, más kutyákkal játszhat, akkor sokkal boldogabb kutya lesz, mint az a társa , melyet egy nagy kertben tartanak, ahonnan soha életében ki sem teszi a lábát.