3601. Hasznos-e a temetőbogár (Nicrophorus vespillo)?
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
Sok bogár nagy hasznot hajt azzal, hogy más rovarokat zsákmányol. A katicabogarak és lárváik levéltetvekkel táplálkoznak, amelyek mezőgazdasági kártevők és betegségek terjesztői.
A halakat az ember már évszázadok-évezredek óta nemcsak halássza, hanem halastavakban is tenyészti. A középkori kolostorok halastavaiban pontyokat neveltek, hogy a pénteki böjtnapokon se kelljen koplalni.
A madarak legjellegzetesebb sajátossága a csőre. Az erősen lefelé görbülő, kampós felső kávából és az ebbe beilleszkedő, fölfelé hajló alsó kávából áll. A felső káva tövénél egy csupasz, toll nélküli terület található, a viaszhártya – itt vannak az orrlyukak.
A rozmárok a ragadozók rendjének (Carnivora) tagjai. Egész életükön át növekvő agyaruk, barázdált bőrük és pofaszakálluk jóvoltából a legismertebb tengeri emlősök közé tartoznak.
Jelentős eredmények a Sopron környéki kétéltű-és hüllőfajok kutatásában– Részlet a Nyugat-magyarországi Egyetem Erdőmérnöki Kara Tudományos Doktorandusz Konferenciáján elhangzottakból.
A mocsári teknős eszmei értéke 50.000 forint! Szigorúan védett faj, otthoni tartása tilos, 2008. novembere óta szerepel a Természetvédelmi Világszövetség Vörös Listáján is. Bármennyire is a szívéhez nőtt, sajnos meg kell tőle válnia. A mocsári teknős a sík vidékek iszapos területein, álló- vagy lassan folydogáló vizeiben él. Keressen neki napsütötte, sűrűn benőtt erdei tavat, vagy ligeterdővel szegélyezett holtágat, mivel csak víz közelében él meg, és engedje szabadon!
A kutyus kora önmagában még nem zárja ki a betegség lehetőségét. Javasolt lenne még röntgenfelvételt készíteni, vérvizsgálatot lyme-kórra, esetleg ha indokolt liquor vizsgálatot. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Feltehetően az alomban lesz holt magzat, de egészséges is. Ez utóbbiak azonban fokozottan terheltek az öröklődő betegségekkel ( farkastorok, dysplazia, vérzékenység stb.) Mindenképpen az ellést követően állatorvosi vizsgálat és szigorú szelekció szükséges.
A szobában tartott díszmadarak vedlése általában folyamatos, de ha mégis sokallná az elhullajtott tollakat, és a csipogást is túlzásnak találja, vigye el állatorvoshoz,.
Egy ilyen általánosságban felett kérdésre nem lehet pár mondatban válaszolni. Megfelelő szakkönyvek olvasását, illetve az internet böngészését javaslom ha több információt szeretne megtudni.