3646. Az európai- és a tengeri vidra (Enhydra lutris)
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
A vidrák Ausztrália és az Antarktisz kivételével az egész világon megtalálhatók. 12 fajuk van, mindegyikük a vizek – tengerek és édesvizek – lakója, bár legtöbbjük a szárazon is otthonos.
Mintha két gyerek játszana egy mondókára, úgy nyomják az aranyos kiscicák. Tappancsukat összeütik, így szórakoztatják magukat.
Lezárult a Természetvédelmi Világalap (WWF) idei megfigyelési programja a Magyarországon élő hódok lelőhelyeiről: úgy találták, hogy a hódcsaládok a Szigetközben érzik a legjobban magukat.
Mielőtt nyuszit veszünk kedvencnek, felmerül a kérdés, vajon milyet, hogyan és honnan tudunk beszerezni. Manapság törpenyulat a legtöbb állatkereskedésben lehet kapni, de beszerezhetjük tenyésztőtől is.
A tengerek élővilágát rengeteg titok övezi, sokszor partra sodródnak olyan bizarr külsejű lények, amelyeket a tudomány eddig nem ismert. Egyiptom környékén a XX. század közepén ismeretlen tetemet találtak a tengerparton, amely komoly fejtörést okozott a tudósoknak.
Kedves Gabi, mielőtt teknőst venne, olvasson el mindent ezen az oldalon a tartással és a teknős igányeivel kapcsolatosan minden szükséges információt megtalál: http://www.gorogteknos.hu/tartas.html
Legkorábban akkor tenyészérett a macska, amikor már lezajlott néhány ivarzási ciklusa. 14 hónaposa én még nem pároztattam volna. Megvoltak a felkészítések előtte? Ezekre gondolok:A nőstényeket fel kell készíteni a tenyésztésre. Csak akkor vágjon bele, ha fennállnak a megfelelő feltételek és a macska egészséges. Ha kijár a házból, vizsgáltassa meg VeLV, FIV és FIP vírusok jelenlétére. Legalább 2 héttel a pároztatás előtt gondoskodjon a szükséges védőoltások beadatásáról és a paraziták elleni kezelésekről. Fontos, hogy fertőző és örökletes megbetegedésektől mentes kandúrt válasszon. A kandúrok sokkal eredményesebbek az általuk jól ismert környezetben, ezért pároztatás céljából ajánlott inkább a tüzelő nőstényeket vinni hozzájuk. A pároztatás időpontja macska esetében nem annyira meghatározó, mint kutyánál, mert a nőstények peteleválása provokáltan, vagyis a párosodás hatására következik be, ezért arra tágabb időintervallum áll rendelkezésre. A legtöbb nőstény 3-4 párosodást igényel 24 órán belül ahhoz, hogy biztosan bekövetkezzen a peteleválás. Ha ez megtörtént, akkor 1-2 nap alatt befejeződik az ivarzás. A vérzés nem jó, elvinném állatorvoshoz, nem otthon próbáélkoznék.
Cestal Cat féreghajtó tabletta - állatpatikában beszerezheti
Kedves Olvasónk! Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok.A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Kedves gazdi, sok minden okozhat mérgezést a kertben: mérgező növények, műtrágya, fagyálló folyadék, bedobnak vmit (patkányméreg) Bővebben:Állatbarát megoldások a kertekben >>Milyen a kutyabarát kert >> Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése >>