3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
A kan kutyák ivartalanításának (herélés) ilyen szövődménye, következménye nem szokott lenni. A tapasztalt jelenség okát csak alapos kivizsgálással lehet megtudni. Javaslom, keressék fel a műtétet végző állatorvost és kérjék a segítségét. Bizonyára segít majd a rejtély kiderítésében.
A sérvműtét egy ilyen kis sérv esetén ennyi idő után már nem okozhat gondot.
A levágott bajusz szőrök néhány hónap alatt megnőnek, nincs velük semmi teendő.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyáltalán nem biztos, hogy valóban epilepsziával állunk szemben. Az intenzív mozgás közben vagy után ájult állapot tüneteit írja le, ilyen klinikai tünetek esetén azonnal vérvétel és szív-ultrahang vizsgálata szükségeltetik, hogy kizárjuk a szíveredetű cardialis syncopa lehetőségét. Nem tudom, hogy megtörténtek-e ezek a vizsgálatok az eltelt egy hónap alatt. Ha ezek az eredmények negatívak, akkor mindenképpen ideggyógyászati tünetekről van szó, és ilyen irányban kell folytatni a kivizsgálásokat. Üdvözlettel: Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Kriszti! Gratulálok a Picikhez. Gyönyörűek.:) LÁtszik, hogy szép egészségesek, tele a pocak.:) Lassan már nyílik a szemük is.:) Az anya viselkedése vissza fog állni, de most a hormonok még magas szinten működnek benne, most ők uralják szegénykét.:) Köszönöm, hogy írtál. Ha lesz még képed, szívesen venném.:) Szép Napot Gabi