3661. Pitypang túra az Anna-hegyre
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Elő veled póráz, bakancs! Egyelőre az idő is nekünk kedvez, úgyhogy jövő héten, azaz 2011-09-11-én, vasárnap megint nekivágunk a hegyeknek.
Három új denevérfajt, köztük egy "ördögi kinézetű" csövesorrú bőregért fedezett fel egy magyarokhttp://www.haziallat.hu/admin/cikk/mentesat is magába foglaló nemzetközi kutatócsoport Délkelet-Ázsiában
Az elektromos angolna az egyik legveszélyesebb hal a világon. Ez az ártalmatlannak látszó állat olyan hatalmas elektromos feszültséget hoz létre a szervezetében, hogy ha valaki megérinti, az akár halálos áramütést is szenvedhet.
A békagyíkok a varangyok ra emlékeztetnek. Szokatlanul széles, tompa a fejük, kerekded a törzsük és rövid a farkuk. Más békaszerű vonásaik is vannak. Ugyanúgy felfújják magukat, ha háborgatják őket, mint a varangyos békák, táplálékukat pedig villámgyorsan kiölthető nyelvükkel szerzik.
A kérgesteknős az összes tengeri teknős közül a legritkább és legtermetesebb faj. Az óceánok vándora, s minthogy mindig a tengerben tartózkodik -, szokásairól csak keveset tudunk. Olyankor azonban alaposan megfigyelhetik a kutatók, amikor kimászik a partra tojást rakni.
Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiscicát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hányás, hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz
Kedves Gazdi! A levele elolvasása alapján annyit tudok mondani, hogy neurológiai és epilepsziás tüneteket egyaránt mutat a kutyusa. Mindenképpen figyelembe kell venni az ágyból történő leesést, de hogyha az nem járt ájulással, akkor az agyzúzódást ki tudom zárni, tehát komoly trauma nem érte a fejet, amely indokolja a tüneteket. A leírása alapján már 8 hetesen jött az első nagy roham hányással kísérve, amely arra utal, hogy feltehetően agyi térfoglaló folyamat van az agyban, amelynek az egyik tünete a roham utáni hányás. Az epilepszia lehet szerzett, és lehet öröklött. Ha öröklött, akkor általában 1 és 5 éves kor között jönnek az első rohamok. A maguk esetében durva organikus agyi károsodásnak kell jelen lennie, ha már 12 hetes koráig is több rohama volt. Hogy meggyógyul-e egy epilepsziás beteg, az mindig az agyi alapbetegség függvénye. MRI vizsgálat nélkül nem lehet behatárolni a kórjóslatot adott esetben. A Medrolt érdemes adni, mert nemcsak fájdalom-csillapító, hanem agynyomáscsökkentő és vizelethajtó hatása is van, de kicsi a valószínűsége, hogy ettől meggyógyul. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi, az alábbi cikkben nagyon sok hasznos tanácsot talál: Vérszívó legyek kártételei lovakon és kutyákon Ha nem szeretne hommeopátiás szert, akkor a legyek elleni védekezés a környezeti gyérítést és az állat külsőleges kezelését is magába kell hogy foglalja. Kaphatók kifejezetten ilyen sebekre alkalmazható kátrányszerű oldatok is, de hámosító kenőcsök is használhatók, mint a Charmil. A kutya fülét alapos tisztítás és fertőtlenítés után Charmil géllel kell bekenni, emellett érdemes a kutya martájékát és a gerincvonalában a hátát befújni "Insecticide 2000" spray-vel. Ez utóbbival a kutya környezetét is be kell fújni a legyek távol tartása érdekében. Az Advantix csepp is sok kutyatartónak bevált. Sokszor csak a kitartó, rendszeresen ismételt, komplex rovarellenes védekezés vezet eredményre.
A papagájok megfázásos tünetei elmúlhatnak maguktól is, ha a madárka meleg, száraz helyre kerül. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvost felkeresni és egy hetes antibiotikum kúrával kezelni a problémát (a megfázásnak tűnő betegség fertőzés miatt is lehet).