3691. Vörösiszap katasztrófa: kevés előrelépés egy év alatt
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Egy évvel a kolontári vörösiszap katasztrófa után szinte semmi nem történt annak érdekében, hogy megakadályozzák a hasonló tragédiák bekövetkezését Magyarországon.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Múlhat el beszélgetés közép-európai hobbiállattartók között anélkül, hogy ne merülne fel a neve? Szembejön veled lépten-nyomon, a fővárosi aluljárókban, a liftben, a hír- és szaklapokban, a Facebook üzenőfaladon, egy baráti csevegés közben... Hogy miről beszélek? A TerraPlaza-ról, mely hazánk Európa szerte híres egzotikus állatbörzéje.
A daru az 1910-es években még költött Magyarországon, majd a fészkelő-állomány eltűnését követően néhány ezer példányos őszi és tavaszi vonulóként jelent meg nálunk évről-évre. Daruvonulás videón.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
A cinkeszülők valószínűleg önmaguk is képesek lennének a fiókáikat felnevelni, de a lisztkukacokkal jelentősen megkönnyíti a feladatukat. Attól ne tartson, hogy ez egyoldalú táplálást váltana ki.
Nem lehet, csak injekció formájában. Üdv
Üdvözlöm, Jó lenne tudni mennyi idős a gőte, ugyanis ezek az állatok ivarérésig szárazföldi életmódot folytatnak. Fontos az is hogy optimális hőmérséklet legyen biztosítva számára ami kb. 18C ... A megfelelő tartás mellett nem hajlandó enni az állat ha fiatal egyedről van szó...ennek megfelelően inkább muslincákat, tücsköket a szárazon.. akkor érdemes lenne elvinni egy kétéltűekhez is értő állatorvosnak, hogy megvizsgálhassa... Üdvözlettel Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Igen, a hörcsög szeme valóban be van gyulladva. Első lépésnek a kamillás borogatás mindenképpen jó, azonban ha egy hét alatt sem kezd el javulni, mindenképp látogassanak el vele állatorvoshoz. Azonban előtte a hörcsög jelenlegi almát cseréljék ki konyhai papírtörlőre, mert lehet, hogy az bántja a szemét. Ha így sincs semmi javulás, látogassanak el egy állatorvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján valószínűsíthető, hogy az ivartalanítás után gyakran előforduló inkontinenciáról lehet szó. Ez esetben három homeopátiás szert ajánlhatok: Cantharis CH9, Lachesis CH9, Aristolochia clematis CH5, - mindegyik szerből napi 3 alkalommal adva. Ha 2-3 hét szedés után sem csökkennek a tünetek, mindenképpen érdemes felkeresnie személyesen egy állatorvost, aki egy részletes állapotfelmérés után pontosabban ki tudja választani a kedvencének egyedileg legmegfelelőbb szert ill. szereket. Az inkontinencia viszonylag gyakori jelenség az ivartalanítás után, mert ennek a problémának a fő oka az oxitocin nevű hormon hiánya, amiből kell egy kevés ahhoz is, hogy a hólyag záróizomzata kellő erővel tudjon szorítani. Ezen a problémán már évek óta lehet hatékonyan segíteni, van erre egy speciális állatgyógyszer, ami általában teljesen megoldja ezt a problémát. (Incurin tabletta) Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.