366. Macskabetegségek: gyomorrontás esetén mit tehetünk?
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Mit tegyünk a beteg macskával, hogyan segíthetünk neki, ha gyomorrontása van?
Sokan nem tudják, hogy mennyire egyszerű dolog, mert időről-időre ezen a területen is divathullámok söpörnek végig. A ló patáját is kezelni kell ugyanúgy, ahogy az ember a kezét is bekeni néha.
Az akció 2010.01.25-től 2010.03.14-ig tart. Legyél Te is Felelős Állattartó, hozd el az állatod!
Ez a kistermetű, ám igen tetszetős külsejű csótány, mind hobbiállatnak mind takarmányállatnak kitűnő. Elég bizarr!
2007. október 10-én megnyitotta kapuit a Market Central Ferihegy (MCF), hazánk első integrált kereskedelmi parkja, mely otthont ad az új Fressnapf áruháznak is. Háromrészes videóriportunkban bemutatjuk az ausztrál juhászkutyát Korózs-Papp Judit tenyésztő segítségével.
Kedves Gazdi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel valóban nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER ) Ha érdekli a tréning, keressen:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/kutyaiskolak/4tappancs-kutyatrener-stefan-siman/220/ Üdvözlettel:Stefan Siman
Kedves Gazdi! Azonnal vigye állatorvoshoz, életmentő lehet!
A tenyésztésre szánt állatokat rendszeresen ellenőriztetni kell állatorvossal. Laborvizsgálat, szerológiai tesztek,hormonális vizsgálatok és ultrahangos vizsgálatok szükség szerint. Önmagában az üresen hagyott nőstény nem hajlamosabb a felsorolt betegségekre, mint a rendszeresen elletett. A nagyobb gond, hogy az ivarzó, de nem fedeztetett nősténymacska viselkedése erősen megviseli a tulajdonosokat, ezért az ivartalanítást megspórolva hormonkészítményekkel kezelik állataikat. Ez viszont ugrásszerűen megnöveli a gennyes méhgyulladás kialakulásának veszélyét. Az ön lakóhelyéhez közel , Székesfehérváron van jól felszerelt állatkórház, amely minden igényt kielégít, de kisebb állatorvosi rendelőket talál Gárdonyban, Velencén is. Tájékozódjon az interneten, mert személyesen senkit nem ajánlhatok, nem ismerem őket.
Üdvözlöm, valószínűleg az esélyein nagyot dobna, ha látná egy hüllőkre specializálódott állatorvos, diagnosztizálná és kezelni kezdené...... diagnózis nélkül nehéz kórjóslatot mondani... http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/ Üdv-Éva
Ilyen előzmények után már nincs veszteni való! Próbálják meg a következő "diétát": vegyenek friss csirkenyakat, azt vágják fel kb. ujjnyi széles karikákra, majd a húsklopfolóval verjék szét annyira, hogy az egészből egy felismerhetetlen csontos-húsos pép legyen. Ezt adják enni a cicának. Legalább 4-5 napon át ezt (pontosabban csak ezt) etessék vele! És kérem, kérdéseket ne tegyenek fel ezzel kapcsolatban, mert nem tudom megmagyarázni. De már sok hasonló esetben bevált.