3726. Vadászgörény, mint házikedvenc
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Aki vadászgörény tartására vállalkozik, annak tudnia kell, hogy egy olyan állatot vesz magához, amelyik kis termete ellenére nem elégszik meg a rágcsálóknál jól bevált ketreces tartással.
Anne Young amatőr fotós lencsevégre kapott egy hosszúfarkú makákót Balin az őserdőben, amint éppen védelmezően szaglászott és ápolt egy kismacskát, nehogy bármi baja essen.
A kutya-fizioterápia hazánkban a kevésbé ismert gyógymódok közé tartozik, annak ellenére, hogy a humán gyakorlatban teljesen természetes az, hogy ortopédiai vagy neurológiai probléma esetén gyógytorna, elektroterápia vagy masszázs egészíti ki a rehabilitáció folyamatát.
Nyúltenyésztés, vemhesség és ellés. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek.
A róka rágcsálókkal, madarakkal, hüllőkkel, rovarokkal és különféle hullákkal táplálkozik. Amikor kisrókákat nevel, gyakran látogatja a baromfiudvarokat, és kárt tesz a mezeinyúl és fácánállományokban is, azonban a közhiedelemmel ellentétben nem a haszonállatok, de nem is a haszonos vadak képezik fő táplálékát.
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan.Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
Nyugodtan használja a Frontline-t a macska kezelésére, persze a használati utasításnak megfelelően. Már több éve hat a kullancsok és bolhák ellen és eddig még semmiféle daganatos vagy allergiás reakciót nem írtak le, ami ezzel összefüggésbe hozható.
Van tenyésztő, aki a nemespapagájt is hasonló körülmények közt tartja és még sikerélménye is volt a szaporításukban. A magam részéről a zárt madárház + külső röpde híve vagyok, de egy egyterű, kellően nagy röpde sincs ellenemre, ha télire a nyitott oldalt polycarbonát lemez vagy jól záró duplafólia borítás védi.A nyitott röpdék ellen, melyek egyáltalán nem fűthetők fel, elsősorban az szól, hogy semmi sem garantálja, hogy nem lesz valaha is olyan hideg, mint a '90-es évek végi időszakok telein. Mert akkortájt bizony a -20 fok körüli hőmérséklet keményen megtizedelte nemcsak a felelőtlen módon tartott díszmadarakat, hanem a vadmadár állományt is.Vagyis ha a nyitott oldalt télire le tudja fedni, úgy az énekesek nyugodtan kint tarthatók, akár napokig tartó -5 fokos röpdehőmérsékleten, napi legalább egy ivóvízcsere mellett.
Állatorvosnak kellene megmutatni. Okozó lehet akár bakteriális fertőzöttség, de a légutakban megtelepedett élősködők is. Utóbbi (preveciós)kezelésére flubendazol hatóanyagú féregtelenítőt javasolnék.
Kedves Gazdii! Az Ön által leírtak alapján lehet akár az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről is szó, de nem zárható ki a kennel köhögés sem. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. Azonkívül nem ártana a szívét is megnézetni. Kezelési javaslatot csak akkor tudok adni, ha már van biztos diagnózis. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.