3821. A fehér gólyák hamarosan hazatérnek
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
A madarak naponta tíz órát repülnek, és összesen 10.000 kilométer vár minden gólyára, amit Afrikától Magyarországig kell megtenniük.
Mekkora áramütést tud okozni a villamos angolna? Melyik a világ leglassabban növekedő állata? Létezik olyan madár, amelyik a levegőben alszik?Összegyűjtöttünk pár hasonló és mindenkit érdeklő kérdést az állatok világából. Érdekelnek a válaszok? Akkor olvass tovább!
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
2012. január 20 - február 20. között egy újabb nyereményjáték futott a Facebook oldalunkon "Farsangi jelmezes fotójáték!" címmel. Megvan a szerencsés nyertes! Nézzétek meg, kié lett a KOTI pulcsi!
Az elmúlt években drasztikusan megnőtt a védett és fokozottan védett madarakkal kapcsolatos bűncselekmények száma Európában. A mediterrán országok mellett Magyarország is az elsők között szerepel a problémás országok sorában, főként a közelmúltban elszaporodott madármérgezéses esetek miatt.
A pórázhoz szoktatás egy viszonylag egyszerű dolog, mert a kiskutya hamar megtanulja, hogy a póráz egyben sétát is jelent. Eleinte persze nem könnyű elfogadnia, hogy korlátozzuk a mozgásterét. Ha már hozzászokott a nyakörvhöz (ehhez nem kell sok idő és gyakorlatilag nincs is ezzel kapcsolatos teendőnk), akkor csatoljuk a kutyára a pórázt. Nem kell húznunk, rángatnunk, csak lépjünk előre, úgy hogy a póráz ne feszüljön még és jutalomfalattal csalogassuk magunk után. Sűrűn jutalmazzuk és tegyünk meg egyre nagyobb távolságokat. Ha lakásban már a kutya követ minket, kimehetünk az utcára, ahol nagy valószínűséggel szintén nem lesz gond. Fontos, hogy a séta alatt a kutya jól érezze magát, így a kellemes élmény hamar összekapcsolódik a póráz látványával. ha húzza a pórázt: A kutyaiskolákban tanítanak pórázkezelési technikákat. De addig is némi segítség: A hosszú, esetleg flexi póráz használatakor gyakorlatilag rávezetjük a kutyát arra, hogy húzzon, hiszen megtanulja, hogy minél jobban húzza a pórázt, annál messzebbre jut. Erről csak normál hosszúságú pórázzal szoktathatjuk le, mégpedig ennek módja, ha mindig, amikor a kutya el kezd húzni, megállunk és addíg nem indulunk el, amíg feszül a póráz. Lehet, hogy az első pár alkalommal csak az első sarokig jutunk el, de erre a kutya is hamar rá fog jönni. Klikkeres tanítás A pórázon sétálásra és az ültetés, fektetés tanítására azt javaslom, hogy ismerkedjen meg a klikkeres tanítással. A klikker egy olyan eszköz, amelynek segítségével bármit megtaníthatunk a kutyánknak úgy, hogy ő élvezi. A klikker hangjához hozzákötjük a jutalomfalatot, és amikor a kutya már tudja, hogy a klikk után mindig kaja jön, akkor elkezdjük megtanítani a trükköket. Ha a kutya jól csinál valamit, akkor klikk-kaja. Mivel a kutya kaját akar kapni, ezért gondolkozni kezd, hogy mit csináljon ahhoz, hogy klikkeljen a gazdája. Így alakul ki egy párbeszéd a kutya és gazda között. A Youtube-on rengeteg klikkeres videó van fent (clicker training) és magyarul is lehet találni jó leírásokat mind a neten, mind Vámosi-Nagy Nóra Klikk! című könyvében A lábát érdemes megmutatni ortopédus kollégának. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Sajnos olyasmiket kérdez, amire nincs ember, aki érdemben válaszolni tudna. Még állatorvos sem. Ha a daganat kiterjedt és fontos szerveket, funkciókat érint, akkor nem nagyon lehet reménykedni. Lehet, inkább el kéne engedniük....
Az anya naponta 1x szoptat és 21 napos kor után már lehet elválasztani őket a tejről. Ekkor már az emésztésük áttér a tejről a növényi táplálékra. Először az anyjuk szénájából fognak enni, de pár nap és a zöldet is meg fogják kóstolni...Ezután az itatóból is fognak inni- ezt mind megtanulják az anyjuktól...:) A szemek 10 nap körül nyílnak, ez is eltarthat 1-3 napig.:) Az oltásokat majd 6 hét után kell beadatni- illetve ezután a kor után kell gondolkodni rajta.:) http://www.torpenyuloldal.freeweb.hu/torpenyul_tenyesztes.html
Kedves Barbi4! Feltétlen állatorvosnak kellene megmutatni, mivel lehet ez egy emlőgyulladás vagy akár daganat is.
Kedves Kesztica! A bőrgyógyászat valóban egy nehéz terület, nagy kitartást igényel. Nagyon fontos a lehető legpontosabb diagnosztika. Jelen esetben én egy bőrbiopsziás minta szövettani vizsgálatot végeztetnék, ami sokmindenre választ adhat, főleg a gyógykezelés mikéntjére. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu