3856. Zongorázó golden retrieverek
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Zongorázni tanítja kutyáit egy francia nő. A golden retriverek egészen jól haladnak - gazdijuk furulyán adja nekik az instrukciókat.
Egy optikus úgy döntött, kitör a megszokott körből, és kutyáknak készít napszemüveget. Boltot is nyitott, ahol az UV-védelemmel ellátott okulárék bőséges választéka várja a kutyákat, na és a gazdikat.
A kilenc életéből legalább egyet elhasznált Demi, a macska, mivel gazdája véletlenül kicentrifugázta őt a vizes törölközőkkel együtt.
Új valóságshow indul Magyarországon, ám ezúttal nem emberi „celebjelöltek” a szereplők, hanem egy pár fokozottan védett kerecsensólyom. A tét azonban itt sem kicsi, a szülők feladata azonban ez esetben valószínűleg sokkal nehezebb, mint egy megszokott valóságshow szereplőinek: öt tojás kiköltése, és a kikelt fiókák sikeres felnevelése, valamint felkészítése az önálló életre. Ráadásul nekik eközben még a napi betevőről is maguknak kell gondoskodniuk – az egész család számára.
Bajban vannak Ausztrália jelképei, a koalák. Az élőhelyük zsugorodása, a klímaváltozás és a baktériumok okozta betegségek által sújtott állatok egyre kisebb területre szorulnak vissza. Queenslandben, Ausztrália nagy északkeleti államában 2001 és 2008 között számuk 45 százalékkal csökkent a városias körzetekben és tizenöt százalékkal a természeti környezetben.
Nehéz erről a történetről bármi okos véleményt mondani, leginkább azért, mert csak az egyik oldal elmondásából ismertük meg az esetet. A tapasztalatom szerint ilyenkor sok függ attól is, miről is esett szó (vagy esett-e egyáltalán szó) a kezelőorvosával történt beszélgetésekben. Ha az eddigi kezelések nem vezettek tartós és egyértelmű javuláshoz, akkor tovább kell kutatni az okokat, tovább kell vizsgálni a kutyát. Ha a jelenlegi kezelő orvosainak nem jutnak eszébe továbblépési lehetőségek, akkor esetleg váltani kell, meg kell mutatni másoknak is, vagy el kell vinni pl. bőrgyógyászati szakrendelésre (mondjuk az egyetemi klinikára). Előbb-utóbb csak megszületik a valós diagnózis.
Kedves Gazdi! Igen, általában nem ajánlott fürdetni a malacot, ha bármilyen seb van rajta. De érdekes, hogy a heg 3 hét után sem esett le, a malacoknál azért 2 hét alatt be szokott gyógyulni. Nagyon jó hatású varratoknál, sebeknél a Contractubex gél, jó hámosító, ezzel lehetne kenni naponta kétszer, amíg el nem múlik a heg, jól gyorsítja a gyógyulást. Csak ha meggyógyult, utána fürdetni. Ha valami szennyeződés van rajta, langyos kamillateával le lehet mosni az adott területet. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Gazdi! A kutya allergiás viszketegségének számtalam oka lehet (pollenek, poratkák, gombaspórák, ételek stb.). Ennek kiderítése csak vérből végzett részletes allergia vizsgálattal lehetséges és megoldást is ez szolgáltat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha a vérömleny következtében kialakult zsugorodás, un: "karfiol fül" jött létre, akkor nem lesz már a régi a füle.
A kutyáknál allergiát válthatnak ki az ápolószerek, az ételek és pollenek vagy rovarharapások is. Az kutyáknál az allergia legfőbb tünetei a szüntelen vakarózás és csúnya kiütések a bőrön. A kortikoszteroid segíthet a viszkető kiütések ellen, de a leghatékonyabb eljárás az, ha azonosítjuk az allergiát kiváltó dolgot, és ezután megpróbáljuk elkerülni, hogy a kutyánk kapcsolatba kerüljön vele. Érdemes lenne megmutatni a kiskutyát állatorvosnak! Érdemes hozzá fordulni:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/dr-szaniszlo-ferenc/284/ Olvass tovább! Bőrgyulladás kutyáknál: mit tehetünk ellene?