3896. Imádkozó vidrákat kapott lencsevégre
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Elárasztottak hívásokkal egy fotóst a hívők, akik úgy vélik, olyan vidrákat kapott lencsevégre, akik éppen az Urat dicsérték. De vajon tényleg imádkoztak a lefotózott állatok?
Számoló lóval büszkélkedik egy kaliforniai nő: az állat matematikusnak ugyan nem mondható, de 1-től 19-ig felismeri a számokat.
Csíkos, pöttyös kölyke született április közepén a debreceni állatkert dél-amerikai tapírpárjának (Tapirus terrestris), Samunak és Lunának.
Néhány hónap eltéréssel két albínó Benett-kenguru (Macropus rufogriseus) született a Szegedi Vadasparkban, az idősebb testvér a szép napsütéses időben már kibújik anyja erszényéből, a fiatalabbnak csak a feje bukkan elő néha.
Egy fiatal önkéntesekből álló csapat azt a merész célt tűzte maga elé, hogy alapjaiban változtatja meg, amit eddig az ételmaradékok újrahasznosításáról gondoltunk. A minap pet it néven nyílt mozgalmat indítottak, hogy a helyi éttermek konyhai maradékai eljussanak a közelben lakók háziállataihoz, ezáltal csökkentve a környezet és a gazdik pénztárcájának terhelését.
Kedves Gazdi! Ez így nem igazán fog működni. A homeopátiás szerek bevételének általános módja, hogy el kell szopogatni a golyócskákat, méghozzá úgy, hogy a bevétel előtt és után kb. 20-20 percig nem szabad sem enni, sem inni. DE: mivel egy kutya nem tudja elszopogatni, ezért egy kis mennyiségű (kb. 2-5ml) tiszta vízben (!) fel kell oldani a golyócskákat, és ezt az oldatot kell bejuttatni a szájába. Ügyelni kell még arra is, hogy sem az oldás, sem a beadás során ne használjunk fém eszközöket! A Mercurius solubilis akkor jó, ha ténylegesen olyan tünetei vannak a kutyusnak, amiket ez a szer "lefed". Influenzánál még nagyon jó lehet az Oscillococcinum is. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Bár az ilyesmit látatlanban nehéz megítélni, és igazából akkor lehetne véleményt mondani, ha ott állnék a kutya mellett, de azért sejtem miről lehet szó. (Az én kutyám is csinálja néha.) Ez a légzési görcs olyasmi, mint a csuklás. Kiugrik a légzés a ritmusából. Pár másodpercre (4-5 mp) be kell fogni mindkét orrlyukát és a száját is, hogy egyáltalán ne tudjon levegőt venni! Erre elmúlik. Jelentősége nincs, ill. legfeljebb annyi, mint a csuklásnak.
Szia! A nyusziknál és az állatok többségénél nincs meg a családi viszony. Egy idő után elzavarják az utódokat.:( A természetben a nyuszik családokban élnek, ahol egy anya a főnök. :-) Ez a családfő. Ő lakik a legjobb és legbiztonságosabb helyen az üregben stb. A bakok is a családhoz tartoznak, de ők a territórium perifériáján. Védik a családot, és csak a párzáskor mennek az anyák közelébe. Az anyák verekszenek a természetben a rangsor miatt. Persze a bakok is az anyák miatt. A fiú tényleg nem szerencsés, mert bár külön ketrecben lenne, azért az ivarérés után előfordulhat, hogy fröcskölne és az nagyon kellemetlen. A lakásban tartott nyuszik a háziasítás folytán már nagyon sokat változtak. Ha sokat foglalkozunk magányos nyuszinkkal, tényleg jól elvan egyedül is. Ha azonban sokat van a nyuszi a lakásban egyedül, vagy csak esténként kényeztetik, szeretgetik, én akkor ajánlanám mellé a társat. Ha napközben külön ketrecben is tartózkodnak, akkor is kialakul köztük a kommunikáció. :-) Ha lányt veszel, akkor is kell neki külön ketrec mindenképpen, kell a magán szféra. A két ketrecet teheted egymás mellé, mert ők így is tudnak kommunikálni. Azért arra próbálj időt szakítani, hogy naponta azért tudjanak szaladgálni egyet. Anyákat nagyon könnyű együtt tartani. A fontos az odafigyelés, főleg az elején, mikor megjön az új jövevény. Hallgatólagosan, és minden verekedés ellenére, a régi, amelyik nyuszi már nálunk van, ő lesz a "családfő". Tehát ő az alfa nőstény, mondhatjuk így is. Ha bekerül az új nyuszi, erre nekünk is ügyelnünk kell, vagyis jó, ha külön ketrecben tartjuk őket, mert kell a magánszféra. Viszont nem kell nekik külön szoba, jól el lesznek egymás mellett is. Különösen arra figyeljünk, hogy a régi nyuszit ne "mellőzük". Ha tehetjük, először hagyjuk a ketrecben és engedjük, hogy a régi nyuszó a ketrecen kívülről megszaglássza. Majd vegyük a kezünkbe az új nyuszit, és ott ismerkedjen vele a régi. A rangsor betartása nekünk azt jelenti, ha pl. enni adunk majd nekik, akkor a régi nyuszinak adjunk először, őt engedjük ki először, ő kapja az első és az utolsó simit a nap folyamán. Ez akkor fontos, ha egy légtérben vannak. Így nem lesz gond, lehet, hogy megkergetik egymást, hisz nekik is le kell játszani a partit, de verekedni nem fognak, főleg hogy még nem ivarérettek. Így nagyon könnyű lesz összeszokniuk. Kis odafigyeléssel, könnyen összeszoktathatod őket.:) Szép Napot Gabi
Százalékot nem tudok mondani, de nagyon kis számban jelentkezik ez a probléma, és kezelésére van gyógyszeres megoldás. Az ivartalanításnak sokkal több az előnye ezzel a kis rizikóval szemben.
Lehetséges, miért nincs még ivartalanítva?