3921. Legviccesebb pillanatok a macskák életéből - Videóval
A macskákat mindennek lehet nevezni, de nem unalmasnak. A gazdiknak és kameráiknak hála ráadásul a legviccesebb macskapillanatokat is megtekinthetjük.
A macskákat mindennek lehet nevezni, de nem unalmasnak. A gazdiknak és kameráiknak hála ráadásul a legviccesebb macskapillanatokat is megtekinthetjük.
Ahogy az embereknek, úgy az állatoknak is van joga teljes életre- akár fél lábbal is. Luca, a rétisas művégtagot kapott gondozóitól.
Természetvédőknek sikerült rejtett kamerákkal filmre venniük a világ legveszélyeztetettebb gorilláját, a Cross folyó menti gorillát (Gorilla gorilla diehli) Kamerunban.
Magyarország egyik legszínpompásabb madarát választották meg az "Év madara 2013" szavazáson, hogy a következő évben kitüntetett figyelem övezze, és faja társadalmi szinten is bemutatásra kerüljön.
A fokozódó felmelegedés következtében számos emlős élőhelye túl gyorsan helyeződik át ahhoz, hogy az érintett fajok lépést tarthassanak az ütemmel: tíz százalékuk számára ez egyet jelent a pusztulással, egyes területeken akár az emlősök 39 százaléka is odaveszhet egy amerikai tanulmány szerint.
Kedves Ági! Sajnos a kutyus már (tünetmentesen) fertőzött lehetett, amikor hazavitték. Ahogy a levelében olvasom, valóban sok mindent megtettek érte. Azt írja, hogy egy életre elment a kedve a kutyáktól. Őszintén remélem, hogy azóta már megváltozott ez a véleménye. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Elképzelhető, hogy az ivarérettség váltja ki az állatból az éjszakai nyugtalanságot (életritmus változás!) Lehet, hogy valamilyen külső ingertől fölébred és "vadászni, portyázni" indul. Valamilyen módon meg kell ilyeszteni a kaparás megkezdésének pillanatában. Igen, a következetlen nevelés "bejöhetsz - nem jöhetsz be" nem érthető az állatoknak. Talán a legegyszerűbb lenne: beengedni éjszakára a hálószobába.
A kölyköket fokozatosan kell szoktatni a kinti hőmérséklethez, kint alvás még ne legyen! Ha nem szűnik a vérzés, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
A fióka lábainak szétcsúszását okzhatta, hogy az odúban volt kevés a fészekanyag, esetleg kalciumhiányos, illetve ezzel öszefüggésben az ún. angolkór tüneteit produkálja. Meg lehet próbálni a lábak tartós egymáshoz közelítését például gumiszalag segítségével, a szülőknek lehet kalciumkiegészítést biztosítani, de ritka a tökéletes eredményhez vezető gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Valóban lehet öregség jele a megváltozott viselkedést, de a fertőző okokat sem lehet így kizárni. Mindenképp javaslom, konzultáljon állatorvosával. Agyi keringést javító gyógyszer természetesen létezik állatoknál is, de a kezelést meg kell előznie egy alapos állatorvosi vizsgálatnak.