3941. Hím vagy nőstény a hörcsögöm?
A nemek elkülönítése kifejlett állatokon nem nehéz. Már a testforma is utal a hörcsög nemére: a hímek lényegesen karcsúbbak, és a nagyméretű herék (1,5 - 2 cm) miatt testük felülnézetben tompa csúcsban végződik.
A nemek elkülönítése kifejlett állatokon nem nehéz. Már a testforma is utal a hörcsög nemére: a hímek lényegesen karcsúbbak, és a nagyméretű herék (1,5 - 2 cm) miatt testük felülnézetben tompa csúcsban végződik.
Nagy érdeklődésre tartott számot a Proplan Csivava Majális május végén az Óbudai Kutyakiképző iskolában. Közel 400 résztvevője volt a rendezvénynek, ahol nem csak kutyaszépségverseny, de agility pálya is várta az érdeklődőket.
Magyarország nyerte idén a legősibb vadászkutyák, az agarak versenye, a X. Coursing Európa Bajnokság rendezési jogát. A hagyományos próbákból álló megmérettetést Dunakeszin, az Alagi Lóversenypálya és Tréningközpontban tartják június 8. és 10. között.
Idén is megrendezik a Kocséri Vágta elnevezésű lovas napokat, ahol nem csak a lóimádók érezhetik jól magukat, de a széles palettán mozgó programkínálat a családok és a baráti társaságok számára is remek kikapcsolódásnak ígérkezik.
Kormi porckorongsérv műtét után 9 hónap komoly munka eredményeként újra járóképes. Fontos, hogy a gazdik tudják, hogy van remény akkor is, ha a kutya nem tud lábra állni. Íme, Kormi története!
Keves Emese! Az hogy 10 éves vagy még nem elég információ egy kutya kiválasztásához. Kertes vagy lakótelepi ház, mekorra, hányan vagytok, mindenki dolgozik vagy van otthon valaki? Több információra van szükség. DE ha elolvasod az alábbi két cikket, biztosan tudsz választani magadnak egy megflelő kutyafajtát: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutyak-elfoglalt-embereknek/700/ http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutyafajta-kivalasztasa-165/1452/
Kedves Gazdi! Nagyon rosszul döntött, hogy ilyen fiatalon fedeztette a kuytát. Egy igazi, felelősségteljes gazdi (tenyésztő) ilyen hibát nem követ el... 2 évesen tenyészérett a szuka kutya, NEM előbb! Nem vagyok biztos benne, hogy vizsgálatokra elvitte a kutyát a vemhessége alatt, mert akkor elkerülhette volna az ellés alatt bekövetkező komplikációkat. Remélem, azóta már jobban van a kutya! Ajánlott cikkek: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kutya-tuzeles-fedeztetes-139/1425/ http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutyatenyesztesi-utmutato-fedeztetes-eredmenye/3877/
Azt javaslom hogy a hazaszállítás alkalmával - hiszen erre valószínűleg valamilyen szállítóboxban kerül sor - ejtsenek útba egy állatorvost. ahol lehetőség van a cica megvizsgálására,férghajtásra és esetleges védőoltások beadására.Amennyiben a macska korábban már kapott védőoltást akkor rendelkeznie kell oltási könyvvel. ezt el kell kérni.
Kedves Dóra! Látatlanban erre nem lehet mondani semmit, állatorvoshoz kellene vinni a kutyát! Milyen tünetekre kell figyelemmel lennünk kullancs-csípés után? Lyme-kór A lappangási idő általában 1-4 hét, de ez az idő kitolódhat akár néhány hónapig is! Mivel a Borreliák a bőrben, izomban, ízületekben, nyirokcsomókban fordulnak elő nagyobb számban, az észlelhető tünetek is főleg ezen szervekre korlátozódnak. Az első legszembetűnőbb tünet - emberben és rövidebb szőrű kutyákon - a kullancs-csípés helyén kialakuló kör alakú bőrpír, ezenkívül levertség, étvágytalanság, magas láz hívja fel figyelmünket a fertőzésre. Izomfájdalmak, egyes ízületek megduzzadása és fájdalmassága tapasztalható. A gyulladás általában csak egy-egy ízületet érint, majd néhány nap után más ízületekben észlelünk gyulladást és fájdalmat. Ezek a tünetek néhány hét leforgása alatt elmúlhatnak, azonban sok esetben állandó sántítással járó, több ízületet is érintő idült ízületgyulladás alakulhat ki. Egyes esetekben - akár önállóan - szívizomgyulladás is előfordul. Ilyenkor is tartósan magas lázat mérhetünk a betegekben. A nyaki és térdhajlási nyirokcsomók megnagyobbodása is gyakori tünet. Ritkán, immunológiai reakciók miatt vesekárosodás és annak következményei: hányás, hasmenés, fogyás, gyakori bőséges vizeletürítés is tapasztalható. Emberekben kialakulhatnak még idegrendszeri tünetek is, a kutyáknál viszont nem bizonyítható - még kórszövettani vizsgálattal sem - a központi idegrendszer károsodása. Babesia Heveny esetben: kezdetben bágyadtság, étvágytalanság, láz (ez utóbbi gyakori, de nem feltétlenül megjelenő tünet), vérfogyottság. Ezt követően vérfestékvizelés, sárgaság, és a veseelégtelenségre jellemző tünetek (bűzös lehelet, hányás, stb), az elhullás néhány napon belül bekövetkezhet. Idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek. A súlyos elváltozások arra vezethetők vissza, hogy a babesiák a vörösvértesteket szétrombolják, a szétesett vörösvértestekből a keringésbe jutott vérfesték a vesék finom szűrőrendszerét tönkreteszi, a mérgező anyagok kiszűrése a szervezetből leáll.
Kedves Gazdi! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok A szimpla nyers hús nem megfelelő a kutyának, vadon élő állat nem csak a tiszta húszt fogyasztja el, minden egyéb is mellé kerül, amikor az elejtett prédát eszi. így lehet, hogy vitaminhiánya van. Az alábbi cikk leírja, hogyan kell táplálni a nagytestű kutyákat: http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/nagytestu-kutyafajtak-helyes-taplalasa-240/1533/