3946. Aligátorteknőst találtak a magyar patakban
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Aligátorteknőst fogtak ki a Pest megyei Püspökhatvanban, a Galga-patakból. A falusiak attól tartanak, hogy több példány is élhet a sekély vízben, ezért a gyerekeket nem engedik a patakhoz.
Odacsuktuk a macska farkát? Befogadtunk egy sebesült cicát vagy egy autóval volt kisebb ütközése kedvencünknek, de nem tudjuk orvoshoz vinni? A macska sérüléseit otthon is kezelhetjük, íme az Amerikában bevált módszer!
A kutyatámadás nem fajtaspecifikus, bármelyik kutya képes lehet támadni, ha rosszul szocializált. A támadás szinte mindig félelemből fakad. Mit tetehtünk, ha ránk támad egy kutya?
Az Afrikában élő állatokat el-el lehet kapni, amint kótyagosan térnek "haza". De mit isznak, és ki ad nekik alkoholt?
Egy állat mindig aranyos, abban a pillanatban azonban, ahogy elveszíti a kontrollt teste fölött, mert éppen álomba szenderül, nem nagyon találunk édesebb képet.
A kutyájuknak a leírás alapján valószínűleg hasvízkór nevű betegsége van. A hasvízkór idült szívbetegség vagy idült májelváltozások, vagy mindkettő együttes hatásárára alakul(hat) ki. A laborlelete alapján szerintem a májával is probléma lehet (nem is kicsi). A hasvízkór kezelése nem egyszerű, gyakorlatilag folyamatosan kell kezelni élete végéig ahhoz, hogy az állapota elfogadható szinten legyen. Részleteket a kezelő állatorvossal kell megbeszélni.
A kép kicsit homályos, úgyhogy nehéz megítélni... Ha eddig nem jutottak egyről a kettőre, akkor javasolnám, hogy az eddig használt gyógyszerek listájával (és a cicával) forduljanak egy szemészetben jártas kollegához. Valószínűleg herpes-vírusos (vagy Chlamydiás) kötőhártya- és szaruhártyagyulladásról van szó (előbbinek a kezelése elég problémás), de lehet ez egy zöldhályog is... Ha hosszabb időbe kerülne, míg szakavatott kollegához jutna, akkor addig a Rifampicin szemcseppet (ezt majdnem biztos nem kapta még a cicus, szemkenőcsöt nem használjon!) javasolnám, de ha erre mégis javulna, akkor is feltétlen szükséges lenne az a szemészeti vizsgálat...
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiscicát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek.
Kedves gazdi! Amennyiben a macska az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés. Egy felelős állattartó, ha beteg az állata -csakúgy mint a gyereke - akkor orvoshoz viszi!
A tünet feltehetően chlamydia eredetű. Erre utal az is, hogy a felületi kezelés után ismételten jelentkezett.Pontos diagnózist labor vizsgálat adhat. Esetlegesen tályog is kialakulhatott. Egyéb vizsgálat nélkül tetran alapú kenőcsöt kellene alkalmazni külsőleg, egyidejüleg szélesspektrumú, tetran hatóanyagú antibiotikum itatásával(etetéssel). Pl.Tetracyklin. Túladagolásra vigyázni kell, miként arra is, hogy a szükséges mennyiséget megkapja. A kezelési idő12-14 nap.