3956. Egerészölyves bélyeget ad ki a Magyar Posta
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
Két bélyegújdonságot bocsát forgalomba a Magyar Posta: az egyik a rozgonyi csata 700. évfordulójának tiszteletére jelenik meg, a másik a 2012-es év madaráról, az egerészölyvről emlékezik meg.
A cica-faj aranyos népség. Néha azért, mert teljesen mások, mint mi, és néha azért, mert éppen úgy viselkednek, mint az emberek egy álmos hétfő reggelen. Íme a cica, akit nem lehet felébreszteni.
A június 11-én elfogadott 115/2012.számú kormányrendelet több ponton módosította az állattartás, különösen a kutyák tartásának szabályait. A korábban eltörölt ebnyilvántartást új alapokra helyezve állítja helyre. Az országos nyilvántartás három pillére a mikrocsip (elektronikus transzponder), az adatrögzítést is végző magánállatorvos, és az ebösszeírást végző önkormányzat.
A párzás sokszor öncsonkítással végződik a hím pókok számára, ám a "férfiatlanított" rovarok harciasan védelmezik a megtermékenyített nőstényt - derítették ki a Szingapúri Nemzeti Egyetem biológusai, akik a Nephilengys malabarensis pókok párzási szokásairól írt tanulmányukat tették közzé.
Bécs után Salzburg tartományban is kötelező lesz vizsgát tenniük a kutyatartóknak - számolt be róla az osztrák rádió.
Ez a probléma az öreg, nagytestű kutyák egyik leggyakoribb betegsége. A gerincoszlop meszesedése, az idegek összenyomatása okozza. Egy ideig megfelelő gyógyszerekkel egészen jól karbantartható, de ez nem tart örökké. Egyszer eljön az idő, amikor valóban az a kérdés, hogy szenvedve éljen-e vagy segítsünk neki fájdalommentesen elmenni. A leírtakból azt gondolom, hogy ezt a kérdést már Önöknek is meg kell válaszolni. Elsősorban a kutya érdekeit nézzék (ne szenvedjen feleslegesen), ne a sajátjukat.
Tisztelt Érdeklődő! Sajnos látatlanban az atkásságot nem lehet megállapítani. Személy szerint azt szoktam javasolni, ha nem biztosak a tünetek okában, mindenképpen forduljanak állatorvoshoz, mert a házi kezelgetésekkel van, hogy többet ártanak, mint használnak. A szőrhullás - és sebesedés - önmagában nem jelent atkásságot. Elképzelhető, hogy "szimplán" allergiáról van szó, amit kiválthatott a nem megfelelő alomanyag (poros, esetleg vegyi-anyaggal, idegen allergizáló fajjal szennyezett forgács), vagy akár az élelmiszer amit kapott. Ez esetben durva szőrhullás, bőrpír, esetleg sebesedés fordul elő. A probléma megszüntetésével - alom fajtájának megváltoztatása, vagy csak új csomag vásárlásával -, az esetleg problémás élelmiszer elhagyásával, megváltoztatásával 2-4 hét alatt "magától" megoldódik. Forgács esetén szoktuk javasolni, hogy két hétig csak festék és illatmentes konyhai papírtörlővel almozzanak a hörcsögnek, így megfigyelhető, hogy valóban ez váltotta ki a szőrhullást és bőrpírt. 2 hét leforgása alatt már látható az új szőrszálak növekedése; ekkor újra lehet forgáccsal almozni, persze másik csomaggal, vagy másik márkával, nem a problémással. E-vitamin hiány kezelésére E-vitamin tartalmú élelmiszerek adása a megfelelő; ilyenek a búzacsíra, búzakorpa, teljes gabona, brokkoli, spenót, kelbimbó, tojás. Ha atkásságról van szó, az atkákat könnyű felismerni, apró vörös pontocskák a bőr felszínén és a bőrfelszín közelében. Ezek az élősködők igen makacsok, és zoonózist okoznak, ami azt jelenti, hogy állatról emberre is átterjedhetnek. Van egy szer (Instecticide2000), amit rágcsálókon (rágcsálókra fújva) is lehet alkalmazni, azonban nem garantált, hogy megszünteti a problémát, így ha valóban atkásságról van szó, mindenképpen menjenek el a kisállattal állatorvoshoz! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Olvasónk! Pont az ivarérettség idején van. 8-9 hónaposan lesznek ivarérettek. Egyébként a kan kutyáknál abból is észre lehet venni ha már ivarérett lesz, hogy már nem pisil leguggolva, hanem felemeli a lábát. Megfelelő neveléssel le lehet szoktatni a szukák "hajkurászásáról", de nem könnyű, mert ugye az ösztönök. De lehetséges. Egy kutyasuli sokat segíthet (tükör módszer) és természetesen a kutya ivartalanítása is, ha nem szeretnék tenyészteni.
Üdvözlöm! Érdemes lenne az állatot elvinni hüllős állatorvoshoz. Üdv-Éva
Kedves Vivien! Az első teendője, hogy elviszi a kutyát állatorvoshoz, aki megvizsgálja! Megnézi, hogy miért véres a széklete! Látatlanban ezt nem lehet megtippelni. Állatorvosi segítségre van szüksége. 9 éves a szuka kutya meg már ne vemhesüljön! Max. 6-7 éves koráig lehet.