4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
A Mobileaze gyógynövény alapú fájdalomcsillapító, az Aptus Apto-flex pedig porcerősítő hatású készítmény, tehát nyugodtan adhatóak együtt, kiegészítik és nem gyengítik egymás hatását. Az Aptus terméknek nincs fájdalom csillapító hatása, ezért ha a fájdalmat is csillapítani szeretnék akkor együttes adásuk javasolt.
A fül tövében képződő teniszlabdányi képlet lehet egy tályog, egy nyirokcsomó, nyálciszta, esetleg daganat. A makacs hallójárat gyulladást okozhatja a hallójárat mélyén, akár a dobüregből kiinduló daganat is. Ha nem a hallójárat nyílásán ürül a keletkezett váladék,akkor egy sipoly járat alakul ki, ahol feltör a távozni kívánó tartalom. A leírás alapján erre gyanakszom leginkább. Ennek diagnosztizálásához kiegészítő vizsgálatokra lenne szükség ( Röntgen, video otoszkóp, esetleg CT vizsgálat. Érdeklődjön állatorvosánál, hol van lakóhelye közelében olyan állatgyógyászati intézmény, ahol ezeket a vizsgálatokat, vagy ezek valamelyiké el tuják végezni. Nem tudom, a z ürülő váladékból végeztek-e mikrobiológiai vizsgálatot és végeztek-e célzott antibiotikumos kezelést ennek eredménye alapján. Ez is fontos lenne.
Kedves Érdeklődő! Elég hiányos a kérdés: kan vagy szuka? ivarzik? Ivartalíntva van? kapott oltásokat? Hol vérzik? Javaslom vigyék állatovoshoz!
Kedves Zsuzsa! Az Ön által leírt tünetek alapján elsőnek az ANACARDIUM C30-at ajánlanám, különösen a kiállítások előtt! Ha ez nem segít, akkor mindenképpen egyedileg kell megkeresni számára a legmegfelelőbb szert. Ehhez viszont már személyesen találkoznunk kellene, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha egyedül nem boldogulna, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Kérdező! A híg székletnek többféle oka is lehet, akár az előző napokban elfogyasztott táplálék, stressz, vagy sajnos betegség is. Ha a széklet színe nem lett zöldes, a szaga nem változott bűzössé, nincsenek benne kis buborékok, és a gerle viselkedése nem romlott feltűnően (nem borzolja a tollát, nem gubbaszt csukott szemmel, nem iszik feltűnően sokat), akkor nem gondolnék komolyabb bajra. Az emésztést segítheti egy kis almaecetes víz (1 literbe 5ml 5%-os) 1-2 napig adagolva, azután érdemes lehet probiotikumot (Gastroferm M+C) adagolni az ivóvizébe. Valamint egy fél kávéskanál mák a magok közé keverve megszüntetheti a híg székletet. Bízom benne hogy helyre jön a gerle! Üdvözlettel: Kis Klaudia