4076. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A macska külső élősködőihez tartoznak a bolhák, a vérszívó- és szőrtetvek, a rühatkák, a kullancsok. A belső élősködők a bélben élősködő paraziták.
Cicánk sok olyan helyre be/fel tud mászni, amire legmerészebb álmainkban sem gondolnánk: például bemászik a mosógépbe (a felültöltősbe is), a mikrohullámú sütőbe, a mosogatógépbe, a szárítóba, a kandallóba, a nejlonzacskóba, felugrik az ablakpárkányra, a szekrények tetejére, a gáztűzhelyre stb.
Bárhová megyünk a cicával, lehetőleg mindig vigyük magunkkal a legközelebbi állatorvos nevét és elérhetőségeit. Vészhelyzetben lehet, hogy éppen ez menti meg az állat életét. Elsősegélynyújtáskor fontos, hogy a légutak szabadok, átjárhatóak legyenek
Már rég meg kellett volna elleniük...
Kedves Gazdi! A kutya olyan, amilyenre neveli (vagyis ez esetben nem neveli) a gazdája. Olvassa el cikkeinket a témában és nevelje következetesen kutyáit: Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész Hogyan legyek falkavezér - 2. rész Hogyan legyek falkavezér - 3.rész Hogyan legyek falkavezér - 4.rész Kutyám fél a póráztól, hogyan szoktassam hozzá? >>
Ivartalaníttatni kellene a 2 éves cicát is, most lett tenyészérett. Ez nem fog elmúlni, csak rosszabb lesz.
Étvágytalanság vagy csökkenő aktivitásEz a két tünet kisállatoknál elég bizonytalan tényező, mindenképp érdemes megnézetni orvossal az állatot.
Hogy melyik kutyát tartanak bent és melyiket kint azt nem a testtömege szabályozza. KUTYAkozmetikába sok ok miatt lehet és kell vinni a kutyákat, ezek közül az egyik, hogy piszkos, büdös. Amennyiben ez a probléma akkor két választása van: 1./ megfürdeti otthon 2./ elviszi egy KUTYAkozmetikába és a munkát szakemberre bízza Hogy egy kutya kintről mennyi szennyeződést visz be a lakásba az kevésbé a kutyán múlik, inkább a kert/udvar tisztaságán + az időjárási viszonyokon. Én nem dönthetek Ön helyett, mert ebben az esetben nincs JÓ és ROSSZ megoldás, ha nem a körülmények függvényében az embernek kell döntést hoznia, az állat igényeit is figyelembe véve. Jómagam a kutyák társállatként való tartásának vagyok a lelkes híve, - az utóbbi másfél évtized engem igazolt. Stefan Siman, állatterapeutawww.4tappancs.hu