4091. Hat éve őrzi gazdája sírját egy németjuhász
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Hat éve őrzi hűségesen gazdája sírját egy németjuhász kutya Argentínában, pedig csupán egyetlen esztendőt élt vele.
Vízi mentőnek csapott fel egy malac. Fuldokló kecskegidát segített ki a vízből az Egyesült Államokban.
Hogy a kutya mire képes egy labdáért, azt minden kutyás tudja, de hogy mennyire elvetemült vagy éppen kétségbeesett fejet vágnak - a víz alatt - arra csak most derült fény. Íme, egy hihetetlen fotósorozat labdaőrült kutyákkal.
Dongót hozott vissza a halálból egy lelkes állatbarát. És mindezt még videóra is vette.
Egyes hüllők mérgét már most is használják gyógyszerek előállítására, de közvetlen emberi alkalmazásra általában halálosak ezek a vegyületek. A kígyók és gyíkok "újrahasznosított" toxinja azonban biztonságos lehet - állítják liverpooli kutatók.
A leíás alapján azt már tudhatjuk hogy mindkét kutya fedezte. A kutyáknál megtörténhet hogy a születő kölykök több apától származnak, tehát 3 eredmény lehet: csak tacskók,csak keverékek vagy mindkettő születik. Miután a két fajta erősen eltérő kinézetű, a kölykökön látszani fog hogy melyik csoportba tartoznak.
Kedves Mónika! A kúraszerűen adagolt hormonkészítmények egy-két alkalommal minden gond nélkül adhatók, de minél huzamosabb ideig kapja a kutyus ezt a terápiát, annál nagyobb a valószínűsége, hogy a mesterségesen adagolt hormonnak lehetnek nemkívánatos, káros mellékhatásai. Jó lenne valami egyéb megoldást is keresni, - esetleg az alternatív gyógymódok közül! Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Attól függ, milyen sérvről van szó. A köldöksérv rendszerint nem túl nagy méretű, és pici műtéttel orvosolható. Lágyéksérv esetén (különösen, ha nagy méretű) már jelentkezhet probléma, különösen gyenge hasfal esetén. A legjobb lenne állatorvosnak megmutatni az állatot. A sérv "visszahúzódására" én nem számítanék.
Gennyes méhgyulladás műtéte után egy ideig még előfordulhat, hogy a méhcsonkból ürül némi gennyes váladék. A fokozott étvágy, vízivás, vizeletürítés, egyidejű szimmetrikus szőrritkulással, kopaszodással alapos gyanúját kelti a Cushing betegségnek> Ez egy hormonális megbetegedés, melyet a mellékvese rendellenes működése okoz. Mindenképpen vigye a kutyust állatorvoshoz. A betegséget vérlabor vizsgálattal,speciális tesztekkel, hasi ultrahangos vizsgálattal lehet diagnosztizálni, és rendelkezésre áll gyógyszer is a kezeléshez, amennyiben nincs szükség műtétre, vagy az nem megoldható.
Szinte biztos, hogy a hátsó fogakkal van probléma. Ezek gyakran túlnőnek, sebeket okozva a pofa nyálkahártyán és a nyelven, emiatt már csak a puhább dolgokat eszi szívesen az állat. El kéne vinni egy rágcsálókhoz is értő állatorvoshoz vizsgálatra és esetleges fogkorrekcióra.