4106. Gyakrabban influenzások az állatok, mint eddig hitték
Nemcsak az embert, de háziállatait is megfertőzheti az influenzavírus: gyakoribb a kutyák és macskák influenzája, mint eddig hitték - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Nemcsak az embert, de háziállatait is megfertőzheti az influenzavírus: gyakoribb a kutyák és macskák influenzája, mint eddig hitték - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Két jaguárkölyök (Panthera onca) született a Szegedi Vadasparkban, a hathetes hím és nőstény csütörtökön kapta meg azonosító chipjét.
Autókat próbált összeterelni ösztönei által vezérelve egy juhászkutya Svájcban, ami sikerült is neki: 3 kilométer hosszan torlódtak fel a kocsik az autóúton.
Idén még egyszer, újra kinyit a TerraPlaza egy napra, hogy az egzotikus állatok szerelmesei, újra megcsodálhassák a természet kincseit.
A hetedik TerraPlaza is úgy kezdődött, mint a többi. Korai kelés, hogy még a tömeg előtt végig pillanthasson az ember a szépen megpakolt asztalokon.
Kedves Érdeklődő! Csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen mellőzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak.Olvassa el a nagytestű kutyafajták helyes táplálását >> Kutyának csontot? >>
Kedves Karóczaki Zsuzsanna! A levele alapján, sajnos valóban epilepszia betegséggel állunk szemben mindkét kutyán. A rohamtünetek azért különböznek, mert mindkét kutyusnak más-más agyterületen található az epilepsziás góc. Az Ön kutyusának, tipikus francia buldogokra is jellemző roham tünete van, mely ébredési roham formájában jelentkezik. Nagyon sok ilyen típusú epilepsziában szenvedő beteget tartok epilepszia gondozásban, Ha a honlapomon, www.kutyaepilepszia.hu, megnézi a videók között Borisz 3-as videót feltehetően ismerős lesz a rohamtünet. Természetesen a hormonális folyamatok, nagy fokban befolyásolják az első roham jelentkezést, gyakori az ivarérés elérése körüli rohamindítás, azután már spontán generálódnak a rohamok az agyban. Jómagam, 23 éve foglalkozom epilepsziás kutyák és macskák kivizsgálásával és gyógyításával, nagyon szívesen vállalom az Ön kutyusának is a kezelését. Ezzel a rohamtípussal igen gyakran találkozom és nagyon jól reagál a tartós antiepileptikus kezelésre , gyakori a végleges gyógyulás is. Üdvözlettel: Dr. KIss Gabriella kissgabriella@vipmail hu.
Azt javaslom minél előbb vigye vissza hogy kiderülhessen mi okozhatja ezt az állapotot.Ha kiderül az ok akkor a gyógyulás esélye is nagymértékben megnövekszik.
Kedves Csilla! Amennyiben valamilyen fertőzés vagy megfázás áll a háttérben, akkor az alábbi homeopátiás szerekkel lehet az immunrendszerét erősíteni, és a gyógyulását segíteni: ECHINACEA, VINETOXICUM, UNCARIA TOMENTOSA és PELARGONIUM. E szereket alacsony potenciában (CH5 v. CH9) adagolhatja napi 3x 1-1 bogyócskát mindegyikből, vízben feloldva. Ha pár napon belül nincs lényeges javulás, akkor javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a malacka egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Több oka is lehet a viselkedésnek: - agy fajta kedvesség, szeretet gesztus a fajtárs irányába - kölyök korból megmaradt viselkedési minta, a játékrahívás testbeszédjelek egyike - a másik irányába mutatott gondoskodó, higienikus, tisztító tevékenység (ez akkor lehet, ha a kutya fülében valamilyen szennyeződés, kezdeti fülbetegség van kialakulóban) A probléma abból lehet, ha ez túlzott mértékűvé és berögzött rituélévá válik ez az egész, mert sem a szuka kutya nem mutat ellenállást, sem a gazdi (mint falkavezér) nem korlátozza.